Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták vizsgaidőszakban...

Lee12 kérdése:

Egyetemisták vizsgaidőszakban hogy kell tanulni?

Figyelt kérdés

gimnáziumhoz képest hogy kell? praktikák, tanácsok érdekelnének. Évközben nincs idő tanulni(munka miatt) így most kéne felkészülni a vizsgákra. ti milyen módszereket fejlesztettetek ki a vizsgákra. csak át kell jutnom, az eredmény már nem lényeges

előre is köszönöm, életmentő lenne


2014. dec. 14. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy jól legyen beosztva az időd. Két időpont között legyen időd kicsit pihenni (egy, fél napot). Attól is függ, hogy milyen szakra jársz vagy milyen nehézségű a tárgy. Én úgy szoktam, hogy a vizsga előtti pár napban megfeszülök, előtte csak olvasgatom. Mondjuk lusta vagyok ez tény és ezért sem állok neki sokkal előbb. szóval attól is függ, hogy milyen típus vagy. De ha nekiállsz akkor koncentrálj rá és tényleg tanulj ne csak lébecolj mert nem varázsolódik bele a fejedbe sajnos.
2014. dec. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ez az első félévem, de ami nekem bevált az, hogy reggeli után bemegyek az egyetemi könyvtárba és ott vagyok estig úgy, hogy néha tartok egy kis szünetet.


Nekem kb ez az egyetlen ami működik, mert itthon képtelen vagyok a tanulásra koncentrálni. Főleg, hogy gimnáziumban szinte semmit sem kellett tanulnom a jó eredményhez.

2014. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Kettesnek igaza van, a legjobb hely a koncentrációra a könyvtár. Nem zavar senki és te sem csábulsz el "kicsit pihenek", "eszem, iszom valamit" stb. Ha éhes vagy bekapsz pár falatot és megy tovább az üzem :)
2014. dec. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a kettes a cél, akkor ha vannak, akkor megnézni a régi mintavizsgákat meg a megoldásait, könyvből rövidítettet szerezni, ha van konzultáció, akkor arra elmenni + végigpörgetni figyelmesen az előadás diáit. Ha a kettesnél jobb jegy kell, akkor meg ugyan ezt csinálod, csak nem lóhalálában és nem 1 nappal a vizsga előtt állsz neki :D
2014. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!