Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanító és óvóképző alkalmasság...

Tanító és óvóképző alkalmassági vizsgájára nagyon ki kell öltözni? Mit "kell" felvenni egy ilyen vizsgára?

Figyelt kérdés

Valamint,akik már végigcsinálták ezt (konrétan az ELTE-TÓFK) mire lehet számítani?


Köszi mindent előre is!


2010. febr. 1. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy alkalmassági vizsgára nem éppen öltöny/nyakkendőben kell menni... :D
2010. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem se kell ünneplő, de mindenképp csinosan, visszafogottan. Ha lány vagy, akkor szerintem valamilyen sötétszinű szövetnadrág, meg egy szebb ing/kardigán, nem kell, hogy fehér legyen! Ja, és én ugyan nem vagyok tanítóképzős, de a barátom igen, és mindig mondja, hogy elvárják a pedagógusos öltözködést, vagyis nem nézik jó szemmel, ha valaki forrónadrágba megy suliba, kitett mellekkel!!! Ezt most azért írom, hogy az az elegáns felső nehogy valami kivágott cucc legyen és a legginset is hanyagold, mert hiába szexi, ha itt közönségesnek fogsz számítani vele. Ha fiú vagy, akkor szintén valami szövet nadrág, meg egy ing, vagy egy ugyanulyan szinű pulcsi, de rendes pulcsi, ne melegítőfelső legyen, a feliratos, cuccokat pedig hanyagold!!!

Hajrá.

2010. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tiszteld meg a vizsgáztatókat, hogy nem sportruhában mégy be. Ahogy belépsz az ajtón,az már egy pont + vagy - De nem kell sötét szoknya-fehér blúz sem.A tesin meg előírták, hogy miben szemlélik a mozgásodat:)
2010. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Szia!Én ELTE TÓK- OS vagyok. Az alkalmassági vizsga 3 részből áll: éneklés, olvasás és tesi. Tesire tesi cucc kell. Énekre fejből kell tudnod 20 dalt, amiknek a címét leírod előre és mikor bemész, a felgyelő tanárnak odaadod. Tudnod kell még furulyázni és szólmizálni. A furulyát nem veszik komolyan! Olvasáson (beszédalkalmasságin) kapsz egy ismeretlen szöveget, amire hagynak időt h átolvasd mejd fel kell nekik olvasnod. Ennyi!

Sztem elegáns ruhába menj, ez alap nálunk "pedagógusoknál"! További kérdésekre is válaszolok: r.eva90@freemail.hu

2010. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Á, ez nem igaz, hogy kell furulyázni, meg szolmizálni az alkalmasságin. Vannak, akik 3 év alatt sem tanulnak meg. Tudom. Előfeltétel csak a tiszta intonáció, ritmusérzék, rövid zenei emlékezet.
2010. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,te honnan állítod ennyire biztosra,hogy nem kell furulya és szolmizálás?


:-)

2010. febr. 3. 15:43
 7/8 A kérdező kommentje:

Na mindegy,ott voltam és nem kellett furulyázni,csak szolmizálni.

Felvettek,úgyhogy tök jó :-)

2010. febr. 8. 22:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy ott tanítottam évekig.Tudd, hogy a szolmizálás sem kérhető. Azoktól szokták kérni, akiket valamilyen zenei előképzettséggel rendelkező csoportba osztanak be.Csak a szöveges éneket és a lalázva visszaéneklést lehet az alkalmasságin kérni. Na de túl vagy rajta, és sikerült, ez a fő.:))
2010. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!