Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy müködik az átíratkozás...

Hogy müködik az átíratkozás szakközépből gimnáziumba? Mi az a különbözeti vizsga?

Figyelt kérdés
Előkészítőbe jártam egy évet, egy szakközépiskolában, most pedig 9-es vagyok. Tavaly csak nyelvet kellett tanulni, így nem volt probléma... Azonban idén jött a gyakorlat amit ki nem állhatok így iskolát szeretnénk váltani.. Szakközépből gimnáziumba menni.. A másik iskola igazgatója azt mondta, hogy különbözeti vizsgát kell majd tennem.. Sajnos eddig nem tanultam németül, és nincs olyan osztály ahol ne lenne.. Ebből is különbözetit kell raknom? Mert ha igen meg sem próbálom, hiszen egy szót sem beszélek németül.. Egyébként nehéz a különbözeti vizsga? Az eddigi fél éves anyagból kérdeznek? Minden tantárgyból kell vizsgázni?

2014. dec. 16. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Különbözeti vizsgát azokból a tárgyakból kell tenned elvileg, ahol a két iskola helyi tanterve eltér, magyarul abból amit nem tanultál, az osztály pedig, ahová mész, igen. Gyakorlatilag ezt nem szokták ilyen precízen vizsgálni, csak ha eltérőek a tantárgyak. (Azaz arra csak legyintenek, hogy a tanuló fizikából "A" tanterv szerinti szakközepesből menne egy "B" tanerv szerinti gimibe, ha az óraszám és a tárgy neve azonos.)

Tehát igen, németből mindenképpen kell. Adnak felkészülési időt, tehát a különbözeti időpontja lehet mondjuk áprilisban is: érdemes erről egyeztetni, hogy mit mikorra tudnál pótolni.

2014. dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De a második félévet ott szeretném kezdeni, így nem tudok felkészülni.. Sebak, majd valami lesz..
2014. dec. 16. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!