Magyarul ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Bûche de Noël

2014. dec. 22. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy torta, amit a franciák minden karácsonykor ugyanúgy esznek, mint a magyarok a bejglit.

Szó szerint karácsonyi fatörzset jelent, mert a piskótatészára kent külső csokoládé- vagy vajkrémnek rücskös, fakéreg-szerű formát adnak. A tetejére cukormázból vagy papírból hóembert, fenyőágat, Télapót, fűrészt esetleg egyéb téli szimbólumot tesznek.

Csinálják mindenféle töltelékkel, néha még fagylalttal is.Nagyon finom egyébként, de nekem egy kicsit túl édes... :D

Nézd meg itt:


[link]

2014. dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia

Cuki vagy :D :D komolyan

Amugy a netröl szedtem a nevet csak fordító nem ugy forditja le.

Amugy éppen most csináltam csak más variációval.

3 tojás gőz felet kevertem mint állat :D :D 100g cuki 30g 22 % kakaó meg egy kicsi 85% csoki pfuu meg reszeltem bele narancs héjat :D :D

kihült 200 g vaj habosra kevertem

250 állati tejszint felvertem és még a krémhez adtam.

Életembe először csináltam ilyet de nagyon jó íze lett a krémnek.

Holnap megtöltötöm a piskotát.

Díszitem,zöld kókuszreszelékkel,marci gombával, meg apró virággal :D :D

2014. dec. 22. 11:07
 3/5 A kérdező kommentje:

jah

35 F vagyok

2014. dec. 22. 11:07
 4/5 A kérdező kommentje:
2014. dec. 22. 11:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Miam-miam, ahogy a franciák mondják.

Nem vagyok különösebben édesszájú, de így leírva megkóstolnám! :)

Nem hiszem, hogy "cuki" lennék, de évtizedek óta Franciaországnam élek, és nyilván ebben az évben is lesz részem a bûche de Noëlben.

Megkérnélek, hogy küldj egy darabot kóstolónak a tiedből, de félek, hogy összetörik, mire ideér...

Egyébként látom, milyen hülyeséget adott ki a Google. Youle napló!

Ennek az égvilágon semmi értelme nincs!


Jó étvágyat, és kellemes ünnepeket!

2014. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!