Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE - BTK portugál alapszakár...

ELTE - BTK portugál alapszakára megváltoztak a felvételi követelmények?

Figyelt kérdés

A felvi.hu -n nem találom, eddig csak egy ilyenre akadtam rá: [link] . Ezek szerint ha emelt szinten érettségiznék magyarból, érettségiznék angolból és lenne egy angol nyelvvizsgám, akkor felvennének. Azonban a pontszámító kalkulátor azt írta, nincsenek teljesítve a követelmények.


Ti tudtok erről valamit?


2015. jan. 2. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért az ELTE honlapját nézed, amikor a felvi.hu-n fent van a lényeg:

[link]


Eszerint portugál érettségi is kell.

2015. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


nem tudom, hogy nem bírtad megtalálni...

2015. jan. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért, de én ezt nem találtam meg.

Köszönöm szépen, hogy linkeltétek!

Sajnos a szegedi középiskolákban nem lehet portugálul tanulni, szóval számomra ez a szak elúszott :/

2015. jan. 2. 12:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor csak úgy tudtad volna megoldani, hogy vagy külsős tanárral elintézik neked 4 év osztályozóját, vagy megvárod a rendes érettségit, ami után megszűnik az az előfeltétel, hogy évvégi osztályzatod legyen adott tárgyból (vagyis hogy középiskolában tanultad a tárgyat), és addig önszorgalomból/ magántanárnál felkészülsz. Utóbbi annyit jelentene, hogy - legalább - egy évet csúszol.
2015. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó lenne, de nekem még csak annyi keresetem van, amit diákmunkákból néha össze tudok kaparni, a szüleimet meg nem akarom még ezzel is terhelni. Sajnos így muszáj másik szakot keresnem. De azért köszi a választ, tényleg jó megoldás lett volna.
2015. jan. 2. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!