Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki az ELTE...

Van itt olyan, aki az ELTE portugál szakán tanul?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem.

2014. febr. 24. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondd.
2014. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

engem is érdekelne pár dolog, ha nem gond, hogy itt belezavarok az eszmecserétekbe:P

koliba (esetleg jó koliba) mennyire könnyű bekerülni? a tanulmányi eredmény számít?

Ha a törit nem annyira szeretem, akkor ott nagyon fogok szenvedni? Sokat kell olvasni? Sok plusz energiát kell fektetni abba, hogy elsajátítsuk a nyelvet? Vagy elég órán figyelni, meg azt az anyagot követni, és már megy is minden? Milyen gyorsan kell olyan szinten tudni a nyelvet, hogy előadásokat hallgassunk portugálul? Vagy egyre nehezedik a szint, ahogy beszélnek? + Mindent írj le ami szerinted fontos, vagy bármi, mert engem pl. minden érdekel, merthát mégiscsak erre a szakra jelentkeztem! :P

köszi:)

2014. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kolit nem tudom, én bejárós voltam, és a portugál csak a minorom volt, de ismertem jópár főszakost.

Töri és az irodalom is sok, be kell járni előadásokra, jegyzetelni és elég rendesen rákészülni a vizsgára.

Második évtől már portugálul vannak az előadások, szóval egy év alatt kell olyan szintre eljutni. Nem elég órán figyelni, a portugál nyelvtan és kiejtés amúgy sem a legegyszerűbb, folyamatos készülés kell otthon is, bár ez nyilván az adott ember képességeitől is nagyban függ. Heti 4x 1,5 óra nyelvgyakorlat van főszakosoknak, vagyis 4 éve így volt, szerintem most is így van. 3 év alatt felsőfokra illik eljutni.

A pontokkal kösd fel a gatyád, mert nagyon magas a ponthatár.

Összességében gyönyörű nyelv, profik a tanárok, főleg magát a nyelvet tanítók. Én 3 év alatt minorosként középfokra jutottam el vele.

2014. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ahha. köszönöm, ez hasznos válasz volt... végül is nyelvtanulásból eddig még nem volt elegem, na hát majd meglátjuk, hogy ott hogy lesz.

pontgyűjtés terén eddig nem annyira aggódtam, mert az előző évek ponthatárát simán el tudom érni, na de ha felugrik 422-re, akkor már nem biztos... szóval ha nem jön össze szívesen elmegyek dolgozni is, kétségbe esni nem fogok, max megtanulok spanyolul.

és szétoffolom ezt az egész kérdést...: de ez nagyon fontos, ha tudnál rá valami információt, annak nagyon örülnék: mik a buktatós tantárgyak, és mennyire szórják ki a hallgatókat? ha valóban magas lesz a ponthatár, akkor számíthatnánk arra, hogy ezek a gyerekek okosak lesznek, ezért helyt fognak állni. (vagy nem?):P esetleg fel tudnám venni egy portugál szakossal a kapcsolatot? priviben írj e-mail címet, vagy bárki aki magára ismert (:)) az írjon, mert sok tisztázatlan dolog van még előttem.

2014. márc. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!