Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi segíti a struktúrált...

Mi segíti a struktúrált gondolkodás módot? (néha butának érzem magam, mint a tök:D, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy sok összefüggésre nem jövök rá.Akár a szakmámmal(elektrotechnikus) akár mással kapcsolatban. Pl. villamos hibakeresés egy komolyabb vezérlő rendszerben. Mi segítheti ezt elő? Gondoltam arra, hogy előveszem régi iskolás német könyvemet, hogy társasági szinten jól beszéljek valamilyen nyelvet.Meg ugye csábító a külföldi munka.

Bevallom, kicsit irigykedek 1-2 haveromra(gépészmérnök) vagy 1-2 nőre, mert neki(k) van diplomája(uk).

Nekem elég lenne a nyelv is.Na meg milyen jól jönne egy Oktoberfesten a nyelvtudás.


Szóval, még mit tanuljak?



2015. jan. 3. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv hát ez nem egyszerű dolog.Tanulj meg sakkozni.Én már 40vagyok de még mindig szinte mindenki megver. sakkban.Hiába gyakorolom..Karácsonykor is végig vert az egész család.Énpéldáulnem tudok MATT-ot adni hiába gyakorlom.Hivd ki sakkba azokat akikről tudod hogy gyengébbek nálad sakkban... Ezzel növelheted önbizalmad.Vagy sakkozz a neten.Ahhoz hogy hibát keress ahhoz valamennyire ismerned kell a javitandó dolog működését.

A logikus gondolkodás meg ahhoz kell h az adott vezérlés épp mit csinál v mit nem csinál. Rajzolvasás nélkül nem megy.. Ha hiba van egy vezérlésben...Mivel a kapocsszekrényből nem üvölt rÁd a hiba hogy: Hello én vagyok a hiba itt a hiba.....!!javits meg!

Meg kell tanulni a hibakeresést.Ehhez meg elkell tudni igazodni a rajzon.

Gondolj arra hogy minden ember agya egyformán működik.

Nem vagynk mindenhatók.Józan paraszti ész.Vagyis ha valakinek van vmi kevés fingja h hol megy be a főáramköri ill a működtető betáp akkor onnan elindul műszerrel lámpával és letapogatja h meddig van áram.Ha a megszakitó után már nincs áram a szekrénybe akkor kivan menve az NKI.Ehhez nyilván nem kell nagy logika utánna ha van áram akkor kimérni eljut-e minden reléhez mágneskapcsolóhoz a feszkó ahova kell mi van nyitva mi van zárva melyik érintkező nek kell ALAPHELYZETBE nyitva lenni melyiknek zárva stb(ezeket nem árt tudni hibakereséskor) Megszakitók fel vannak-e kapcsolva stb. Ha látszólag minden oké és még mindig nem üvölt a hiba rád a szekrényből akkor végig kell nyomkodni a mechanikus kapcsolókat nincs-e vmi beragadva szar mágneskapcsolós relés technológia nem megbízható hol meghúz hol beszorul.Belemegy egy kis kosz már nem is működik stb .Ha még mindig semmi akkor ellenőrizni kell a kötéseket meg kell rángatni a vezetékeket stb. Sorkapcsokat áthúzogatni etcetera...Ha még mindig nem megy az a rohadt gép akkor hivni kell egy szakembert :-D

Figyu azt tanulsz ami neked tetszik.Oktoberfestre nem kell nyelvtudás. Most elárulom mit kell mondani ott: Zwei beer bitte... Azér mondj zwei-t hogy ne kelljen állandóan sorba állni.Ezzel a módszerrel rögtön kapsz 2 korsó sört:-)(Ha minden oké)

Szerintem valami olyat tanulj amit szeretsz.

Munkaügyi központban szoktaklenni tanfolyamok azt kell n ézni..Szoktak indulni tök jó nyelvtanfolyamok ingyen német angol alap közép felső.Meg figyeld aTÁMOP programban résztvevő nyelviskolákat is.Ott is ingyen tanulhatsz.Bövebb info h kik melyik iskolák vannak benne a TÁMOP programban..www.tudasodajovod.hu

2015. jan. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.Az ért a sima főkapcsolóktól tovább jutottam :) leraktam a villamos gép és hálózatkezelőit(telepkezelő), amivel több KV-on kapcsolhatok. Rajzot olvasni tudok, nem gond, a gond már a komoly PLC vezérlés, nem mindig látom át.
2015. jan. 5. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!