Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy tanári...

Hogyan zajlik egy tanári pályaalkalmassági? Aki volt, az mit mondana róla, mit szabad és mit nem mondani?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy motivációs levél és a kérdések, de miben lehet megbukni?
2015. jan. 4. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nyilvánvalóan hazudsz, és azért mondasz valamit, mert úgy érzed, ezt akarják hallani.

Tőlem megkérdezték, hogy ha két gyerek nem csinál házit, az egyik lusta, a másiknak beteg az édesanyja, egyformán büntetem-e őket. És volt merszem azt válaszolni, hogy ugye nem képzeli, hogy én erre válaszolni fogok? Azért akarok ide járni, hogy megtanuljam, hogyan viselkedjek ebben a helyzetben.

Elmondtam azt s, hogy voltak nagyon jó és nagyon rossz tanáraim is, hogy persze, most azzal indulok, hogy valami jó gimiben csupa okos és motivált gyereknek fogok irodalmat tanítani, ehhez képest tudom, hogy lehet, hogy egy szakmunkásképző lustáinak kell majd mondatelemezést oktatni, amit ki nem állhatok, de ezt akarom csinálni és kész.

2015. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És átengedtek téged?
2015. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen :)

Engem mondjuk zavart, hogy egyértelműen pedagógiai kérdéseket tettek fel, elvégre tényleg úgy mentünk oda, hogy ezt majd ott akarjuk megtanulni.

2015. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor csak nem lehet vészes. Remélem én is átmegyek. Bár akitől kérdeztem nem hallott olyat, hogy valaki megbukott volna. Te tudsz olyat?
2015. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) És még egy keresztkérdés: aki középiskolai tanárnak tanul, az taníthat általános iskolában is?
2015. jan. 6. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. A 6. félév végén kell eldöntened, hogy melyikre milyen tanár akarsz lenni. Azt hiszem van vegyes is, hogy közép és általos iskolában is taníthatsz majd.
2015. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!