Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így lehet esélyem a joggal...

Így lehet esélyem a joggal elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Jelenleg gimnazista vagyok, és szeretnék jogot tanulni (humán, meg a reál tanárgyak jól mennek, viszont matekból elégséges-hármas környékén vagyok jelenleg). Ha sikerülne írnom egy 85%-s emelt magyar, emelt történelem, illetve emelt informatika érettségit letennem, felvennének mondjuk az ELTE-re? Illetve azon aggódom, hogy amit több évig tanulok (jelen esetben a BTK-ra értem), és nem fogom vágni a sok törvény, akkor már ne is induljak neki? Vagy a jobb ügyvédek egy-egy bírósági ügy előtt "átnézik" az ügyfél "bűnlajstromát", és ún. megírják a védőbeszédet, illetve a könnyebítést? Illetve ha sikerül a jogi egyetem, és az évek alatt alapítok egy pártot, van esélyem 0 politikai kapcsolatokkal elhelyezkednem valahol? (Egy rokonom ügyvédként dolgozik egy multinál. Lenne vele esélyem elhelyezkedni?)

2015. jan. 6. 19:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!