Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire jó/rossz választás a...

Mennyire jó/rossz választás a szociálpedagógia szak?

Figyelt kérdés

Engem nagyon érdekel ez a szak, szeretek gyerekekkel, rászorultakkal foglalkozni. Jó tanuló vagyok, bekerülnék. Azonban szüleim nem támogatják ezt az elképzeléseimet. (Ők a Rendőrtiszti főiskolára akarnak küldeni.) Szerintük ezzel a szakkal úgyis csak egy munkanélküli lennék, vagy mehetnék egy gyárba dolgozni. Nagyon elvagyok keseredve.

18/l


2010. febr. 6. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Mint szak nem lehet rossz, de őszintén szólva én se nagyon tudom elképzelni, mit lehet ezzel kezdeni a semmin kívül. Viszont ha te nem akarsz a rendőrtisztire menni, akkor oda sincs értelme menned! Szerintem ha van rá lehetőséged (más is érdekel, mást is szeretnél tanulni), akkor inkább válassz mást, de ha te mindenképp ezt szeretnéd csinálni, és elhivatott vagy, akkor próbáld meg ezt!
2010. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Ha éhen akarsz halni, akkor tökéletes választás.
2010. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
hülyeségeket írtak az előzök. Én szociális munkára járok, és nagyon nagy igény van a szociális végzettségüekre!!! A szocoed annyiban más mint a szocmunka, hogy a gyerekvédelemre hagyatkozik kizárólag. Tehát szocpeddel gyámügyön, iskolákban,gyerekotthonokban fogsz dolgozni, még szocmunkával dolgozhatsz drogelvonón, kórházakban, önkormányzaton, idősekotthonában IS!!! Biztos nem lennél munkanélküli!!!
2010. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megnyugodtam :)
2010. febr. 7. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Én fél év mérnöki kar után fogok szociálpedagógiára felvételizni;)

Nem lehet belőle meggazdagodni, deh énis azért akarok odamenni hogy másokon segítsek, és igazábol nagyon sokrétű, sokfél irányban lehet továbbmenni. Pl. nevelőtisztnek is lehet ilyen végzettség menni, ami már majdnem rendőrtiszt;)

Am. melyik suliba szeretnél jelentkezni?:)

2011. febr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is gondolkozom a szocped-en. én nyme-bpk-ra mennék, ha megjelölöm.

nagyon szeretek gyerekekkel foglalkozni, pláne ha még segíthetek is rajtuk.

2011. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!