Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakközépiskolából gimnáziumba...

Szakközépiskolából gimnáziumba? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Sajnos rosszul választottam általános iskolában. Az iskola hozzám túl gyenge és a jövőbeli terveimhez sem a legjobb. A szakmából én vagyok a legjobb, szeretem is, az osztálytársaim jó fejek, de hozzám túl alacsonyan vannak és csak hátráltatnak. Ebben az iskolában kevés az esély, hogy orvosi egyetemre vegyenek fel. Békéscsabán az Andrássy Gyula gimnáziumot néztem ki. 10.-es vagyok és 11.-ben szeretnék átmenni. lehetséges ez?

2015. jan. 14. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha tényleg kiemelkedő eredményeid vannak, lehet kérvényezni az áthelyezésedet, nagy eséllyel elfogadják, de az is esélyes, hogy szintfelmérő vizsgát kell tenned ebben az esetben.


Én is hasonló helyzetben voltam (szakközépre jött meg az eszem, ekkor kezdtem el komolyan tanulni), de nem bántam meg, hogy nem váltottam iskolát. Az érettségi vizsgákat központilag állítják elő, így végül úgysem az számít felvételi szempontjából, hogy melyik iskolában végeztél, hanem az, hogy milyen lett az érettségid, milyen plusz pontjaid vannak.

2015. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!