Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Andragógiát vagy kommunikáció...

Nanning kérdése:

Andragógiát vagy kommunikáció és médiatudományt érdemesebb választani?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem javaslom.
2015. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit szeretnél csinálni az életedben. Az andragógiával nem egyszerű elhelyezkedni, de ha elhivatott vagy, sikerülhet, viszont ne számíts sok jóra. Komm-média ebből a szempontból talán picit könnyebb, de az is sok dolgot foglal magában, sok szakirányt, területet.

Summa summarum, egyikkel se egyszerű.

2015. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyiket sem. Mindkettő büfé szak. Elvered rájuk az állami féléveidet, de nem fogsz tudni velük munkát szerezni. ELTE andragógiát végzett ismerőseim rendre elvégeztek mellette még egy szakot - szociológiát vagy pszichológiát, volt, aki mindkettőt -, és még andragógia diplomával a zsebükben sem tudják, hogy konkrétan mi lenne a dolga egy andragógusnak. Kommunikáció és médiatudomány szerteágazó tudást ad, de semmihez sem elég mélyet.


Ráadásul azt tudnod kell, hogy bár nem adják a kezedbe, a hallgatói szerződés a mai napig létezik. Amikor államilag támogatott képzésbe kezdesz, a lap alján lesz egy sor, hogy "aláírásommal elfogadom a..." Ezzel elfogadsz egy harmincpár pontos szerződést, aminek többek között az is része, hogy be KELL fejezned a szakot, amit elkezdtél, különben kifizettetik veled a képzés díját. (Szólok: nem kevés pénzről van szó.)


Ha ez a két lehetőség van, akkor inkább érettségizz újra, hogy több pontod legyen, és nézzél valami komolyabb szakot! Komolyan mondom, nagyon sok pénzről van szó, ne szórakozz vele!

2015. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

andragógiát végeztem, ennek ellenére én is lebeszélnélek róla. semmilyen használható tudást nem adtak át. azt most hagyjuk, h hogy kerültem erre a szakra.


a lényeg, h az évfolyamtársaim többsége vagy más szakot is végzett mellette, vagy csak egy diplomát akart, mert pl. elvárta a munkahelye elvárta, és azért mégis legyen vmilyen papírja.

önmagában egy andragógia diplomával elég nehéz elhelyezkedni.

2015. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!