Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tanuljak kommunikáció és...

Hol tanuljak kommunikáció és médiatudományt? Melyik iskola diplomája ér a legtöbbet? FONTOS!

Figyelt kérdés
tudom ez a szakma túl telített(nem mindha a többi nem lenne az) de szerintetek melyik diploma ér a legtöbbet?? ELTE, Corvinus, BGF, BKF???
2009. szept. 15. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyikse ér valami sokat mert túl telített a szakma, de ha mindenképp szeretnéd, akkor Corvinust tudnám ajánlani. Az eltére semmiképp se menj, arra csak a panasz van.
2009. szept. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg egyik se ér sokat. Én a helyedben (hacsak nem megvan már a helyed) bármi másra mennék.
2009. szept. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
60%

a corvinussal a Mcdonald's

Az eltevel a Burger King

A BGFfel a Pizza Hut

A BKFfel pedig a sarki kocsma


Ezzel azt próbáltam szemléleteni hogy lényegébe mindegyik éppen ugyanolyan szar. Egyedül a saját megmaradt képességeiden múlik, hogy milyen állást hozol össze.

És tényleg ne akarj ilyen kommunikációs cicababaszakra menni mert maximum csibeburgert osztogathatsz vele manapság. (ennek vénából kéne jönnie..nem pedig 4 éves egyetemmel)

2009. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző, végeztél te kommunikációs szakot? Vagy csak a mások által hallott véleményekre építed a sajátodat?


Az tény hogy rengetegen jelentkeznek erre a szakra. De a diploma nem biztosíték semmire! Ugyan ez igaz sok más szakra is... A legjobbak vihetik valamire, akik kepesztetnek, de egy valaki aki csak átszenvedte a féléveket mert mindenképp kell neki egy diploma az nem feltétlen fog vele boldogulni. Akkor tényleg mekkdónálc. És a többség már pedig ilyen! A kommunikáció szakokban általában kétféle emberek van: az államis és a fizetős. Az utóbbiak vannak többségben a ponthatárok miatt és tényleg rengeteg anyuci-apuci pénzén befizetett tehetségtelen is átesik a rostán. Ez is rontja a szakról kialakított véleményt mások szemében. A másik véglet azok akik komolyabban szeretnének írással foglalkozni, rádiózással vagy egyéb médiával kapcsolatos tevékenységgel. Ők általában azok,akik tenni is szoktak a dolgok érdekében és ha fortuna rájuk kacsint akkor eredményesek lehetnek. Persze hollywoodi karriertörténetekre nem kell gondolni.


Senki se születik ismeretekkel a fejében, mindenképpen szükséges hogy az általános műveltségnél kicsit több ragadjon pl. egy újságíróra. Újság alatt nem rögtön a bulvárokra kell gondolni, meglehet figyelni a kultúrális, vagy tudományos folyóiratokat is. Oda nem pletykákat kell írni, amit mindenki tud.


Nem véletlenül van szociológia,pszichológia,filozófia,nyelvészet,antropológia,művelődéstörténet is a szakmához tartozó kurzusok mellett, amik tágítják az újságíró-rádiós látókörét.Emellett sokat lehet elsajátítani stilisztika terén is, meg még rengeteg olyan dolog amit most hirtelenjében felsorolni sem tudok.


Persze,nem olyan nehéz szak mint egy mérnöki,de kockázatosabb.


Én azt ajánlom, hogy ne alapozd a jövőd csak kizárólag erre a szakra, mellette hasznos(abb) lehet egy OKJ.


A kérdéshez: ezek után szerintem mindegy hol végzed a kommunikációs tanulmányaid.

2009. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igenis tudom hogy van affinitásom ehhez a szakmához és van helyem a médiában és kitartó is vagyok. most idegenvezetőként töltöm napjaimat és nem kérdéses számomra hogy ezt a diplomát akarom e. igen ezt akarom, csak annyit akartam volna megtudni hogy melyik egyetemen a legjobb a képzés és hogy szerintetek melyikre érdemes menni ha ezt a szakot választja valaki. (a média alatt nem azt értem hogy bekerülni a bulvárba)
2009. szept. 15. 23:48
 6/8 A kérdező kommentje:
a véleményeket még mindig szívesen fogadom.
2009. szept. 15. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne az Eltén, barátnőm oda járt és egy év után elment, mondván semmit sem tanulnak, kb. mindenki sz.ar bele. Szerintem a Corvinuson érdemes.
2009. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

corvinuson csak akkor ér valamit a diplomád, ha gazdasági szakot végzel. hiába corvinus elhajtanak az állásinterjúkon, mert onnan egy corvinusos kommunikáció diploma nem sokat ér


menj inkább a bkf-re az kifejezetten ilyen

2010. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!