Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik más nyelven végzitek az...

Akik más nyelven végzitek az egyetemet, a vizsgára milyen nyelven tanultok?

Figyelt kérdés
Én angolul végzem, az anyag is angolul van, de mivel magyarul gondolkodok nagyon nehezen tudom pl angolul felfogni a leckét.
2015. jan. 17. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok így de tervezem, hogy angol egyetemre megyek. Szerintem logikus, hogy angolul tanulod meg. Elég körülményes lenne az angol anyagot lefordítani (fejben gondolom) aztán visszafordítani ha megtanultad, mert felteszem a vizsga is angolul van. A jó angoltudásnak pont az a lényege, hogy már nem fordítgat az ember. Én is sokszort észreveszem, hogy ha az adott nyelven jutok valamilyen információ birtokába, akkor sokkal könnyebb azon a nyelven visszadni.
2015. jan. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetesen visszaadni könnyebb az adott nyelven, de pl ha kérdeznek valamit mindig magyarul gondolkodok csak más nyelven mondom ki a végeredményt.
2015. jan. 17. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, szerintem az a legjobb ha úgy csinálod, ahogy neked legjobban működik, ne érdekeljen ki mit mond. Én nem igazán szoktam magyarul gondolkodni ha angolozok, de mindenki másmilyen.

Amúgy megkérdezhetem, hogy mit tanulsz és melyik egyetemen?

2015. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak az elején lesz, egy idő után átáll az agyad az angolul gondolkodásra. Csak bonyolult szövegnél ez nyilván több idő.
2015. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az adott nyelven. Magyarul nem is tudnék, nem ismerem a szavak nagy részét.
2015. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!