Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középiskolai végleges...

A középiskolai végleges felvételi jegyzék kialakulása pontosan hogyan működik?

Figyelt kérdés
Mostanában a középiskolai felvételi időszakában felvetődött a téma nálam, hogy hogyan alakul ki a jegyzék. A problémám az, hogy ezzel kapcsolatban többféle egymással ellentmondó dolgot találtam és örülnék ha le tudnám tisztázni. A kérdésem az, hogy a jegyzék kialakítása során a tanuló által megjelölt iskolasorrend, vagy az iskola által kiadott felvételi rangsor(pontok alapján) az elődleges. Konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy pl.: ha engem nem vettek fel az első és 2. helyen jelölt intézménybe, de a 3.-ba igen, és ott előlem kiesnek annyian (mert ők már máshova előbb bekerültek), hogy én a mondjuk a pontjaim alapján a szakra felvehető 17 tanuló között vagyok a rangsorban, előfordulhat-e az, hogy mögöttem pontszám alapján hátrább álló jelentkező kerül be helyettem, mert ő első helyen jelölte meg az iskolát, noha nekem volt több pontom. Ezt olvastam több helyen is. Azonban ezzel az a probléma hogy fenn állhat az az abszurd helyzet, hogy engem nem vesznek fel az első helyre, de a másodikon már pontok alapján mondjuk a 2.helyezett vagyok (illetve az összes hátrább jelölt iskolába úgyszintén felvesznek), akkor is előfordulhat, hogy SEHOVA nem nyerek felvételet, mert többen alacsonyabb pontszámmal megelőznek az iskolasorrend alapján. Hogyan van ez akkor pontosan?

2015. jan. 17. 21:18
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem fordulhat elő! A rangsorban nem számít, ki hányadiknak jelölte meg az iskolát.
2015. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!