Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen passzív félév...

Egyetemen passzív félév feltételi mik?

Figyelt kérdés

A következő félévben az egyetemen nem szeretnék aktív lenni, tehát passziváltatnám magam. A Tanulmányi és Vizsgaszabályzat azt írja, hogy passziváltatásra az első félév sikeres teljesítése után van lehetőség. Ez volt az első félévem, de a vizsgáim nem úgy sikerültek, ahogy szerettem volna. A 27 felvett kreditből 17 kreditet sikerült teljesítenem. Az első félév sikeres lezárása azt jelenti, hogy az összes tárgyamat teljesíteni kellett volna, vagy így is lehetséges a passziváltatás, hogy 4 db tárgyam nem lett meg ebben a félévben???

Még egy kérdés, ahhoz, hogy passzív legyek nincs más dolgom, csak annyi, hogy a Neptunban passzívra állítom a jogviszonyom, és ugyebár nem veszek fel egy tárgyat sem a következő félévben??

A kérdést azért tettem fel, mert nyugtalanítanak a nem teljesített tárgyaim, és nem tudom, hogy így is tudok-e passziváltatni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 18. 17:11
 1/2 Dr.G.M. válasza:
Nem érdemes passziváltatnod, mert a 2. letelt félévvel 33 kreditet kell elérni, különben fizetős leszel, bár azt nem tudom, hogy ez akkor is érvényes-e, ha a 2. féléved passzív. Amúgy csak a passziváltatási díj, azt hiszem 5000 forint a feltétele. Arra figyelj, hogy két félévnél több ne legyen passzív egymást követően, mert megszűnik a jogviszonyod.
2015. jan. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dr.G.M. válasza:
Ja, menj be a TO-ra legkésőbb reghéten, és ott biztos eligazítanak :)
2015. jan. 26. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!