Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Úgy érzem,...

Mit tehetnék? Úgy érzem, teljesen elrontottam, és belehalok a szégyenbe ha rosszul sikerül!

Figyelt kérdés

Tegnap írtam meg a felvételit. Tudom, hogy a matekot nagyon elszúrtam, mert kiadták már a javítókulcsot. A magyar jó lett, de csekély esély van rá, hogy meg lesz a 70 pontom. Ha nem lesz meg, akkor olyan iskolában fogok továbbtanulni, ami biztosan nem tetszene. Alapvetően 5-ös tanuló vagyok, csak a Felvételi sikerült rosszul.

Már ott tartok, hogy inkabb az öngyilkosság, mintsem az a rettenetes megaláztatás, hogy nem vesznek fel egy jó suliba sem. Van erre megoldás? Az öngyilkosság egyenlőre a legszimpatikusabb.



2015. jan. 18. 23:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

öngyilkosság gyávaság.

a gondolkodásoddal van hatalmas baj,hogy így fogod fel,,és te vagy ötös tanuló?

azt hinné az ember ,hogy több eszed van ennél,és nem mondasz ilyen idiótaságot.

2015. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyenlőre, hanem egyelőre, ezt jegyezd meg már most és helyesírásodon máris javítottunk.

Gondolataim:

1. Töktotál mindegy hová jársz, a tanulás számít és hogy tudd használni, amit ugye most pont nem tudtál. Csak most érzed ilyen tragikusnak a helyzetet, felnőtt szemmel ez inkább megmosolyogtató. Az egyetemen SENKI nem kérdezi meg honnan jöttél, egyedül az számít, hogyan teljesítesz. Ahová bekerülsz ott is felfognak készíteni az érettségire és megkockáztatom jó jegyeket is könnyebb lesz szerezni. Nálunk a kisvárosi szar gimnáziumból is sokan mentek BME-re, orvosira, és ráadásul volt 4 nyugodt évük. Én meg elmentem 100 km-re a húde menő gimnáziumba és azon kívül, hogy jó volt elmondani, hogy odajárok, semmivel nem lettem több, most meg abszolút jelentéktelen tényezővé vált.

2. Gondolom van várólista, azzal jár a remény karöltve.

2015. jan. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
3. A többieknek még sz-r-bb-l sikerült (reméled és magadban ördögi kacaj). Ez egy egyébként is jó életfelfogás.
2015. jan. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A helyesírásod nem valami tuti...

Inkább tündökölj egy gyengébb suliban, mint legyél utolsó az erősben. Aminek amúgy az a vége, hogy átmész egy gyengébbe, szóval ugyanott vagy.

Hidd el, jövő ilyenkor nevetni fogsz magadon, amiért feltetted ezt a kérdést és paráztál. :) Amúgy meg honnan tudod, hogy biztosan nem tetszene? Puding próbája az evés, nem hallottad még? Ne arra alapozz, amit mások mondanak a suliról, lehet, hogy annak nagy része vetítés csak... na hajrá!

2015. jan. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Amíg pötyögtem a választ, a 2. válaszoló kb. ugyanazt írta le.

Ketten nem tévedhetünk!

2015. jan. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
Nekem nagyon jól sikerült a felvételi annak idején, fel is vettek a megye legjobb gimijébe. Az osztályfőnököm alig hitte el. Aztán én voltam az egyik legbutább az osztályba, alig tudtam követni az órát. Így utólag azt mondom, jobban jártam volna, ha egy gyengébb suliba vesznek fel.
2015. jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy csak azért, mert egyetlenegy szót rosszul írtam, pocsék lenne a helyesírásom. Köszi a normális válaszokat, reménykedjünk, hogy sikerül bejutnom...
2015. jan. 19. 15:17
 8/22 anonim válasza:
Szia! Én is úgy érzem, hogy nagyon rossz lett a felvételim, még a magyar is! Szerintem addig, míg nem tudod biztosan a pontjaidat, ne sanyargasd magad, még semmi sem biztos! :)Ha 5-ös tanuló vagy, azért az is számít! Ui.: én is teljesen kibuktam szombaton, mert én sem akarok egy unszimpatikus suliba járni :P De még van esélyünk! :D
2015. jan. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Amikor eldöntik, hogy behívnak-e szóbelizni vagy sem, csak a Felvételi pontokat nézik? Vagy akkor már a hozott pont is számít?

Utolsó kommentelő, lany vagy, vagy fiú? Én lány vagyok.

2015. jan. 19. 17:30
 10/22 anonim válasza:
Az én időmbe még mindenkit behívtak szóbelizni.
2015. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!