Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyikkel jönnik ki jól?...

Melyikkel jönnik ki jól? FONTOS! (többi lent)

Figyelt kérdés

Itt állok az érretségi elött és nem tutdom hogy melyik szak képzésre menjek! Sorba lefelé ezeket gondoltam.

Masszőr

Fodrász

Cukrász

--------

szállodai turizmus

szakács

pincér

------------

kertész

Melyikkel leresek sokkat?

Melyik a leg keresetebb vagy hiány szakma?

Sok év múlva ki tudtok, majd a szakmámmal külföldre ha jól ki tanulom a nyelvet?


Azok irjanak akik dolgoznak.

vagy gyakornokok.

Mi a tapasztalat?

Privátot is elfogadtok.

Tényleg lécci! Help me!!!



2015. jan. 20. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

"lécci" "érretségi" előtt. :D Szuper vagy! :D

Pincér, szakács, cukrász az ami ezekből tuti nyerő szakma. Könnyen találsz velük munkát külföldön is.

2015. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek mindegyike jó lehet, attól függ mihez lenne kedved, miben vagy tehetséges.


Azt ma senki sem tudja megmondani, hogy 5-10 év múlva pontosan milyen szakmák lesznek keresettek.


--Hát jól képzett kertész valószínűleg mindig kell majd, viszont én úgy gondolom, hogy cukrász egyre kevésbé, mert egyre egészségtudatosabbak az emberek.

--A pincér képzettség már jelenleg sem nagyon szükséges, mert felszolgálónak gyengébb helyekre mindenkit felvesznek, igazán elit szállodák éttermébe pedig nem a pincér szakma lesz a döntő, hanem, hogy hány idegen nyelven beszélsz, milyen a megjelenésed és van-e valamilyen diplomád is, ami bizonyítja a műveltségedet.

--A szakács szakma valószínűleg később is hasznos lesz, bár ott is egyre képzettebb emberekre lesz szükség, akik a vendég diétájához is tudnak alkalmazkodni.


A magyar nyelvben úgy érzem vannak még hiányosságaid, ha itthon szeretnél dolgozni akkor ebben nem ártana fejlődnöd. Ha külföldre akarsz menni, akkor a célországtól függően meg kellene tanulnod jól angolul, németül vagy más nyelven. Nem tudom jelenleg beszélsz-e valamilyen idegen nyelvet.


Talán érdemes lenne elgondolkodnod valami főiskolán is, mert egyre kevésbé lesz igény az alacsonyan képzett emberekre. Remélem sikerül majd az érettségid, mert az nagyon fontos lesz később, mégha egy-egy tárgyból esetleg újra is kell vizsgáznod egy főiskola előtt.

2015. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én jelenleg gyógy- és sportmasszőrnek tanulok. Nagyon jó szakma, de kell az ismeretség, hogy jó helyre kerülj és akkor jól megfizetik. De külföldön nagyon is jól keresnek.. és szeretik kint a magyar egészségügyi dolgozókat.
2015. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!