Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyikkel lehet jobb életem?...

Melyikkel lehet jobb életem? Programtervező informatikus vagy matek-fizika tanár?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok a PTE-n matek-fizika tanári szakon. Ez a pár hét nagyon nem tetszett. Gondolkodtam, hogy váltok programtervező informatikus vagy mérnökinformatikus szakra. Szerintetek maradjak vagy váltsak?


Érvek a tanárság mellett: biztos munka, nem rossz fizetés, lenne időm a későbbi családomra.

Ellenérvek: Legalább 24 éves leszek, mire elvégzem (valószínűleg több, mivel pár tárgyat nem tudtam felvenni), félek, hogy nem lennék jó tanár, felelősséget kell vállalni a diákokért



2014. szept. 28. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Politikus. De ne mond el senkinek, mert nagyon el fog terjedni.
2014. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy elvégzel egy szakot, még nem jelenti azt, hogy életed végéig azt kell csináljad. Én is tanár szakon végeztem, de sosem tanítottam.
2014. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nekem kell(ene) tanítanom, ha elvégzem. Ez valami új szabály, különben egy rakás pénzt vissza kellene fizetnem
2014. szept. 28. 13:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit te szeretnél, ezt mi nem tudjuk. 24 éves leszel. És? Mi van azzal aki évesztes és 5 évfolyamos gimibe ment? Az ha nem csúszik 23 évesen végez, de szoktak. Akkor ugyan ott van ahol te. Van pár ilyen ember.
2014. szept. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Klebelsberg ösztöndíjas vagy?


Ha igen, akkor csak annyit kell dolgoznod a szakmádban, és a kijelölt helyen, ameddig folyósítják a számládra az ösztöndíjat. Ha egy évig, akkor egy évig vagy köteles tanítani.


Én a helyedben felvennék pár programtervezős tárgyat is, és a tanári 5-6 éve alatt szépen elvégzed azokat a tárgyakat, amelyeket csak tudod, majd vagy levelezőre jelentkezel,. vagy esetleg 3.-4. évben a tanárinak jelentkezel még pluszban progira is. Az első 3-4 évben simán megtudsz csinálni vagy 2-4 félévnyi tárgyat, és utána csak elfogadtatod őket, és csinálod tovább azokat, amik vannak. Ha végzel a tanárival, letanítod a kötelezőt, közben még tudsz tanulni is levelezőn is, és utána ha nem jön be, akkor lépsz.


Szerintem mindkettő nagyon jó szakma. Mindkettővel elfogsz tudni helyezkedni, bár a progisnál több pénzt kereshetsz (bár több is a felelősség, ellenben mehetsz külföldre is).


Egyébként az első években mindenki be van tojva a tanítástól, de ahogy haladtok előre, majd szépen fejlődik a jellemed is, hiszen rengeteg tréningetek lesz.Szóval ha most nem tartod jónak magadat a leendő feladatokra, az nem jelent semmit, ez idővel nagyon sokat fog mondom változni.

2014. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!