Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni, azon...

Orvos szeretnék lenni, azon belül pedig aneszteziológus. Mennyire számít nehéznek az aneszteziológia, illetve mi az ami nagyon fontos hozzá?

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól sejtem, még el sem kezdted az egyetemet - akkor miért ezen gondolkodsz előre? Ráadásul úgy tűnik, az aneszteziológiáról sem tudsz túl sokat, ha így kérdezed, hogy mennyire nehéz és mi számít hozzá.


Egyébként megtalálhatod a neten, hogy a rezidensfelvételinél minden szakterületnél 5 tárgyat néznek jobban, ezek a szakmaspecifikus tárgyak, van valahol ilyen lista, ott ki tudod keresni, hogy az anesztnél melyek ezek.

De őszintén, én még így másodévben sem tudok túl sokat az anesztről, szóval először inkább az egyetemre való bekerülésre koncentrálj, ráérsz ilyeneken agyalni...

2015. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne vedd sértésnek, de túlságosan előre gondolkodsz. Persze, kell lenni tervnek, hogy mi szeretnél lenni, mit szeretnél csinálni, de ennyire konkrétan, hogy mi fontos egy aneszteziológusnak.... Egyelőre azzal foglalkozz, hogy felvegyenek. Aztán, hogy bent maradj. Aztán ha elvégezted az egyetemet, megvannak a gyakorlataid, úgyis tudni fogod, hogy van-e hozzá kedved, mi fontos oda, mennyire "nehéz" stb. Az idézőjel azért van, mert orvsi pályákon belül szerintem minden nehéz... Lehet, hogy egy sebész pocsék anesztes lenne, az altatóorvos meg pocsék sebész, szóval embere válogatja.
2015. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!