Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek magántanár tanári...

Lehetek magántanár tanári diploma nélkül? Részletek lent

Figyelt kérdés
Angolt és németet korrepetálok,tanítok szabadidőmben. Gazdálkodási és menedzsment szakra jártam a fősulin, de nagyon nem az én világom. Szülői nyomásra választottam, már megbántam, de nincs mit tenni, már elvégeztem. A tanítást viszont mindig is élveztem, és van is érzékem hozzá. Szívesen csinálnám ezt hivatásszerűen is. Viszont úgy tudom, ahhoz, hogy vállalkozó lehessek, kell tanári vágzettség. Tényleg el kell végeznem a tanárképzőt, vagy van más út? Ráadásul, nyelvtanár csak mint mesterszak van, előtte még az alap tanárképzést is el kellene végeznem.
2015. jan. 21. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem sajnos, ha vállkozó akarsz lenni, akkor kell a konkrétan arról szóló végzettség. A BA, MA tanári rendszer már tudtommal nem él, már csak osztatlan tanárira tudsz jelentkezni, azaz 5-6 éves angol-német tanár.
2015. jan. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hopp, eszembe jutott még vmi, ha még van vhol felmenőben tanári mester, akkor nem kell végiggürcölnöd a 3 éves alapot, hanem van külön csak pedagógia, pszichológia minor, és azután mehetsz a tanári mesterre. Járj utána felvin, hátha van még valahol ilyen.
2015. jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az az első válaszból kimaradt a nem szó, ami a válaszoló valószínűleg odaszánt. Vállalkozóként azt csinálsz, amit akarsz. De nem hiszem, hogy meg lehet élni csak magánórákból, pláne hogy az emberek többsége azért mégiscsak tanárt keres, akit erre nyelvileg és módszertanilag kiképeztek, és a gyakorlatát felügyelték.
2015. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezért is szeretném mindenképp elvégezni a tanárit. Tisztában vagyok vele, hogy a tanítást is tanulni kell. Azt se gondoltam, hogy csak abból élnék meg, már most van néha fordítanivalóm, így ha abból még többet vállalok + tanítás akkor minden rendben. Persze, ezt jó tudni, hogy enélkül is lehetek vállalkozó, mert így már a suli alatt is tudok tanítani. Viszont nem nagyon láttam kerülőt, amiből az 5-6 évet le lehetne csípni.
2015. jan. 22. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!