Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Édesanyám 8 általánost végzett...

Édesanyám 8 általánost végzett, munkanélküli, nyugdíj előtt áll, édesapám nyugdíjas. Erre jár valami plusz pont?

Figyelt kérdés

Nem részesültem gyermekvédelmi támogatásban, nem váltak el a szüleim. A pontjaim nem érik el az államilag támogatott szintet, de a költségtérítéses szakokat nem tudom bevállalni anyagilag. Mit lehet ilyenkor tenni? Levelezőre jelentkezek, hogy mellette tudjak dolgozni, hátha így ki tudom fizetni. Nincs valami lehetőség? (a diákhitelen kívül) Bár ha nincs más lehetőség, akkor felveszem.

Köszi a segítséget!


2010. febr. 8. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem jár érte pont, én is hasonló helyzetben vagyok, a diákhitelt meg nem ajánlom, ha jót akarsz magadnak. Egyébként hová mennél?
2010. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért tudtommal sem jár. Egyébként helytelennek tartom a 25 pluszpontot a családvédelmi támogatás miatt. Félreértés ne essék, nem sajnálom senkitől, csak felül kéne vizsgálni, mégis kik kapják a pontokat. Az osztályomban nagyon sokan kapják, mert a szülők vállalkozók, "minimálbérrel". Szerintem ezzel csak az átlagembereket büntetik. Elnézést, hogy elkanyarodtam. Jelöld be azokat a szakokat amik tetszenek, amihez alacsonyabb pontszámok kellenek. Ki tudja, lehet írsz egy jó érettségit az adott tárgyakból, és már meg is lesznek a pontok. Ha mégsem jutnál be, tanulj nyelvet egy évig, esetleg végezz el valamilyen tanfolyamot. Jelentkezni jövőre si lehet. Sok sikert!
2010. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Emelttel is lehet plusz pontot szerezni...
2010. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szüleik vállalkozók minimálbérrel? Az enyémek is azok. ezért nem jár pluszpont, nehogy elhidd. Az, hogy a jegyző kebelbarát, már más dolog...
2010. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos én már 4 éve leérettségiztem:)


Ez idő alatt elvégeztem 2 emelt szintű OKJ-s tanfolyamot, és most sikerült elhelyezkednem. Így csak most van lehetőségem továbbtanulni. Így megvagyok lőve teljesen.

Szolnoki Főiskolára megyek, mert a munka melett csak ezt a távot tudom vállalni... és itt 396 a ponthatár (nekem meg csak 338 van) államilag támogatottra:S Költségtérítésesre meg 160:D:D vicc! Még tervezem a közép fokú nyelvvizsgát, de még ezzel sem érem el a határt:(

Köszi a válaszokat!

2010. febr. 8. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!