Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Plusz egy aktív félév?

Plusz egy aktív félév?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Hét aktív félévet jártam egyetemre, a 4. félévtől másik egyetemre is beiratkoztam. Ennek megfelelően mostanra ki is fogytak az államilag támogatott féléveim. Az első sulit 7 aktív félév után abszolváltam, most pedig megcsináltam a záróvizsgát és diplomát szereztem. A szakmailag elképesztően kompetens ügyintézőm úgy tudta megoldani a diplomát szerzett státuszomat, hogy először aktív félévre rakott, kvázi beiratott még egy félévre, majd pár percre rá rögtön át is rakta a státuszomat diplomát szerzettre. A probléma itt ott van, hogy az eddigi 7 aktív félév helyett most 8 aktív félévet jegyez a neptunom és sajnos nagyon nem mindegy...Nem igazán tudom mit kéne csinálnom, van ötletetek?

2015. jan. 23. 18:17
 1/2 Classical ***** válasza:
A féléves státuszod (aktív vagy passzív) és a képzésen lévő státuszod (aktív, passzív, záróvizsgát tett, diplomát szerzett) az két különböző dolog. Mindenképpen jelezd a TO-n, hogy ez így nem jó! Ha az ügyintéző nem tudja megoldani, akkor a felettesének.
2015. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, közben azt hiszem megoldottam. (Azért csak hiszem, mert a mai magyar bürokráciában semmi nem biztos, csak ami le van papírozva - és az sme mindig). Ha valakinél még hasonló probléma állna fenn: Írtam az ügyintézőnek, állítása szerint a hozzám rendelt 8. félév akkreditált félév, egyfajta fiktív félév, csak így tudták abszolválás után felvinni a záróvizsga és a diplomadolgozat érdemjegyét. (nyilván lehet másképpen is, nem egy példát ismerek rá, de tőle csak ennyi tellett.) Azt írta, nem küld jelentést róla, így a másik tanintézmény nem fogja érzékelni a változást. Tekintve hogy más képzési formájú félévet rendelt hozzá a neptunomhoz, és a kezdésem éve előtti félévről van szó, azt hihetem igaz amit mond. Ha mégsem, van tőle egy hivatalos levelem, plusz maga a félév is a jogviszonyom kezdése előtti, más tanulmányi státuszú és nagyjából 1 perc alatt elvégeztem. (Az az idő, ami alatt abszolváltról aktívra pakolt, majd diplomát szerzettre. Beiratkozási kérelmet rá nem adtam be, sem online, sem írásban. (Nekünk írásban is be kellett adni mindig). Ha ebből így is problémám lesz, ügyvédhez fordulok. Ment a zöld kéz a válaszodra.
2015. febr. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!