Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol tudnék elhelyezkedni mint...

Hol tudnék elhelyezkedni mint grafikus, milyen munkákat kaphatok, mit kéne csinálnom egész pontosan és Budapesten hová tudnék menni OKJ-s tanfolyamra?

Figyelt kérdés

2015. jan. 26. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Manapság inkább webgrafikára, képernyős reklámgrafikára van szükség, kevesebb könyborító, illusztráció készül. Nézz körül az életben, hogy használnak grafikát, élelmiszerek csomagolásai, könyvek, magazinok illusztrálása, szórólapok, plakátok, esetleg pólók mintája. Alkalmazottként nehéz elhelyezkedni, inkább vállalkozóként van esély. Weblapok szerkesztéséhez, bannerek készítéséhez, autók dekorálásához még esetleg jobban felvesznek alkalmazottakat is. Tanfolyamokat sajnos nem tudok, de azt a google kidobja ha van ilyen.
2015. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj gondoltam hogy ilyesmi a munkalehetőség, megmarad egy jó hobbinak :)
2015. jan. 26. 23:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én alkalmazott grafikát tanulok a középiskolában, és nálunk van OKJ is. Jaschik Álmos Művészeti Szakközépiskola. Ha jól tudom, akkor az alkalmazott grafika képzés 2 éves, és aztán van plusz 1 év, az talán a korrektori szakmához ad papírt... Vagy valami hasonló, de azt már meg tudod nézni te is. :) Igaz is, lehet, hogy azóta már átnevezték, mert a mi szakunkat is most már kiadványszerkesztőnek hívják, nem tudom, hogy az OKJ-ben van-e változás. Mindenesetre csak a név más, egyébként ugyanúgy számítógépes grafikus képzést takar. De van sima grafika is, ha nem számítógépesre gondoltál.


Egyébként elképzelhető, hogy a Kisképzőn is van, nem tudom. Ha felsőoktatási intézményt is keresel, akkor pedig a MOME-t tudom javasolni (számítógépes grafika). Sima grafikához pedig a Képzőművészeti Egyetemet. Tudom, te csak OKJ-t kérdeztél, elnézést, meglehetősen túlbuzgó ember vagyok.


Elhelyezkedéssel kapcsolatban pedig én is csak a vállalkozást tudom javasolni, bár be lehet próbálkozni esetleg reklámcégeknél...

2015. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tetszik hogy mondtál felsőoktatásút is utána is nézek, amúgy számítógépesre gondoltam :D
2015. jan. 29. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!