Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek égő, ha majd az...

Szerintetek égő, ha majd az egyetemi / főiskolai kollégiumba anyukámmal megyek beköltözni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy korai még a kérdés,de ma beszéltünk erről,és elgondolkodtam.

Vannak mások is rajtam kivül,akiket vmeik szülője elkisért v. el fog kisérni majd?


2010. febr. 8. 23:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Én a 22éves fejemmel az exemtől is apámmal költöztem el. Min vittem volna a cuccom, a bkv-n? Dehogy égő, valahogy be kell rakodnod. Különben az egyetemen már "felnőttebbek" vannak, ott nem égő ha az embernek van apja meg anyja, akik autóval elviszik valahová.
2010. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

23:18-as nem vagyok hülye!!! Csak gondoltam megkérdezem,hogy mások hogy gondolják ezt.

2010. febr. 8. 23:27
 13/22 A kérdező kommentje:
Ja,amúgy lány vagyok :)
2010. febr. 8. 23:27
 14/22 anonim válasza:
10%
Nem neked írtam a hülyét, hanem annak aki azt írta hogy vérciki ha fiú vagy!
2010. febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Ja...akkor bocsi,félre értettem.
2010. febr. 8. 23:44
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is anyukámmal jöttem, mert nem volt kedvem vonattal 3 táskát vinni, így elhozott kocsival. Két lánnyal lakom egy szobában, és ott is az egyiküknek ott volt az anyukája, és az én anyámmal össze is barátkoztak:D
2010. febr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj ezen:) Semmi ciki sincs benne, teljesen természetes ez a dolog:) nekem meg sem fordulna a fejemben, h vkit ez miatt kiröhögjek:D
2010. febr. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
csak annak ciki aki 30 évesen megy egyetemre.
2010. febr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10%

Én írtam, hogy ciki, és bocs, hogy más a véleményem, mint aminek egyesek szerint lennie kell, de a kérdésre válaszoltam. Talán én még egy másik generációhoz tartozom. Mindazonáltal nem gondolnám, hogy aki engem nagy "bátran" lehülyézett, csak mert a monitor mögül meg meri tenni, az hülye volna, csak hogy roppant faragatlan. Az ugye sehol nincs előírva, hogy egy kérdésre csak olyan választ szabad adni, amit a kórus elvár, vagy amit a kérdező hallani szeretne? Az ellenvélemény még nem hülyeség.


Én csak arra emlékszem, hogy néztünk mi arra a csoporttársamra, akit a gólyatáborban meglátogattak a szülei csak azért, hogy lássák a helyet, ahol van. Hát sok mindent gondoltunk róla, csak azt nem, hogy önálló felnőtt ember volna. Kollégista nem voltam, de ha lettem volna, akkor sem hagyom, hogy a szüleim költöztessenek. A gólyatáborba pl. elvittek autóval, mert véletlenül pont a környéken nyaraltunk, és bonyolultabb lett volna visszamenni a civilizációba, hogy buszra szálljak, de az autó kint az országúton állt meg, a tábor kapuja előtt. Szó se volt róla, hogy bejöjjenek. Utána a diplomaosztómon jöttek először az egyetem közelébe. Pedig apám ugyanoda járt.

De az is igaz, hogy én akkor már katonaviselt ember voltam. Igaz, sose láttam a csoporttársaim szüleit annak az egynek a kivételével, a lányokét sem. Legfeljebb, ha felmentünk valakinek a lakására.


Lehet, hogy ma ezt másképp látják, és az egyetem már nem az önálló felnőtt életről szól. Kedves kérdező, ha a többség azt mondja, hoyg menj a szüleiddel, akkor tedd azt bátran. Ha nekem volna akár fiam, akár lányom, aki beköltözik egy kollégiumba, azt mondanám neki, hogy ha akarja, én beköltöztetem, de szerintem jobban jár, ha önállóan oldja meg, egyébként meg itt a nagy csővázas hátizsák meg a sporttáska, amiben elférnek a cuccai, és a többit majd behordja apránként.


Nem majmolom Amerikát, csak összehasonlításul mondom: ott mindenki elmegy más városba egyetemre, még akkor is, ha megtehetné, hogy otthon lakjon, csak azért, hogy elkerüljön a szüleitől és kollégista legyen. Az talán a ló túloldala, de mindenesetre egy "felnőtté avatási szertartásnak" számít.


43F

2010. febr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia!Egyáltalán nem ciki,én most ősszel kezdtem az egyetemet,szeptember elején kellett beköltözni a koliba,és engem apám hozott le kocsival,mondjuk 280 km-re lakom az egyetemtől,szóval ha nem így mégis hogy vittem volna le azt a sok cuccot?egyébként pedig aznap költözött a fél koli,és több szülő volt diák gyakorlatilag,mindenkit szinte kocsival hoztak,és senki nem tartotta cikinek,nem skatulyáztuk be egymást,én sem vagyok anyuci pici lánya,nem rohangálok haza minden hétévégn(havi egyszer szoktam),mert nagyon sokba kerül..

de ezen ne aggódj,ha valaki ez alapján ítél meg és alkot rólad véleményt esetleg tesz bele az ő kis skatulyájába,hát egészségére,de egyébként meg sz*rd le:)

2010. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!