Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bölcsészdiploma + programozási...

Bölcsészdiploma + programozási tudás, vagy valamilyen okj?

Figyelt kérdés

3 félévet bírtam programtervező informatikus szakon, most abbahagyom, a matek rettenetes. Értem, meg tudom csinalni, zh-n 0 pont. Mindegy.

Gondolkozok, hogy mihez kezdjek most. Felvételizzek BTK-ra, szerezzek valami diplomát, mellette járjak be Informatikai karra, plusz keditert elvégezni a programozós tárgyakat, amik eddig jól mentek, és akkor lesz egy papírom, meg fogok tudni programozni,

vagy

Keressek magamnak valami okj-s szakmát?

Szerintetek melyik lenne jobb? Munka mellett melyiket lenne egyszerűbb elvégezni?

20/L


2015. jan. 29. 14:05
 1/7 anonim válasza:
100%
Van egy örökérvényű mondás. Válassz olyan munkát amit szeretsz csinálni és soha többé nem kell dolgoznod. Mindegyikkel lehet pénzt keresni, de ha élveezed is, akkor hatványozottan fogsz előrébb jutni, hiszen érdekel, mozgat, utána olvasol, elmélyedsz benne, így gyorsan tudsz az adott szakma élvonalába jutni anélkül, hogy ez lenne a fő célod.Így szerintem nem az a kérdés, hogy mit lenne jobb csinálni, hanem te mit szeretnél jobban csinálni, az pedig rajtad kívül senki nem fogja megmondani neked
2015. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De minek btk-s diploma, ha programozóként akarsz dolgozni?


Szerintem próbáld meg másik egyetemen. Esetleg mérnökinfó/gazdinfón. Ezeken a matekból kicsit kevesebb van, de mégis IT diplomád lenne.

2015. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bölcsész szak azért kéne, mert akkor lenne jogviszonyom az eltével, minden további nélkül ingyen bejárhatnék programozást tanulni, és úgy igazából az informatikus könyvtáros szak érdekelne, szívesen dolgoznék könyvtárban, tehát azt szeretném, de azért valami azt súgja, magában kevés.
2015. jan. 29. 14:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos fel akarod adni? Tudom, hogy a matek szörnyű tud itt lenni, (Én is ELTE proginfon vagyok, szintén 3 félévvel a hátam mögött) de ha végső soron ez érdekel és ezt akarod csinálni, akkor ne add fel ilyen egyszerűen! A matekon túlesel, nem kell tökéletesen tudni, fő hogy görbüljön, és koncentrálsz arra, ami érdekel. Egy kis segítséggel biztos mennének a matekos tárgyak is :)
2015. jan. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sok-sok segítséget kaptam, de még mindig nem lett meg a matalapom (6 zh-ból mind 5 pont alatti), ma írtam egyes dimat 1 vizsgát, igazából szerintem kidobnak mert nincs kreditem. Őszintén egyáltalán nem bánom :D A társaság fog hiányozni, meg a prog, de az nagyon kis része ennek a szaknak :DDD
2015. jan. 29. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát elég elkeserítő, hogy a matek szó szerint eltántorítja az embereket ettől a szaktól, pláne ha a nemek így sem kimondottan egyenlő aránya még jobban felborul emiatt :D


Viszont ha átfelvételizel BTK-ra, vagy szimplán kiiratkozol, akkor úgy hiszem erről a szakról vissza kell fizetned a 3 félév képzési díjának a felét, ami esetedben bő félmillió Ft... Biztos vagy ebben a lépésben?

2015. jan. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, biztos vagyok benne.
2015. jan. 30. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!