Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sikerülni fog az érettségim?

Sikerülni fog az érettségim?

Figyelt kérdés

végzős vagyok és nem igazán vagyok jó tanuló épp h 2-es.. de szoktam figyelni órán,írok mindent, csinálok házit, utána olvasok, készülök órára sőt tételeket is írom átnézem.. az más kérdés hogy mennyire tudom megjegyezni megtanulni.:( és ahogy elnézem évről évre nehezebb az érettségi. szerintetek mennyi esélyem van? mit tegyek hogy biztos sikerüljön? hogyan osszam be az időm?

köszönöm előre is.



2015. jan. 31. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet érettségid, de hogy mire fogod tudni használni, az eléggé kétséges.
2015. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
+ szorgalmam van, de sokat kell erőltetnem az agyam hogy megtanuljak valamit, sok idő kell hozzá, hangosan kell mondanom odafigyelnem és sajnos ebben hamar elfáradok így 1-1 dolgot ha megtanulok egy délután alatt.. miben változtassak hogyan fogjon jobban az agyam? sajnos minden reggel 4kor kelek, és délután 4kor érek haza így pár órám van csak tanulni estig.
2015. jan. 31. 22:14
 3/6 anonim válasza:

Sportolj, mozogj sokat, és étkezz egészségesen! Én tavaly érettségiztem, a tanulásom (?) az érettségire majdnem nulla, teljesen leszartam. Így lett a törim 47, magyarom 56, matekom 60 %-os.

Most hagytam abba az OKJ-t amit elkezdtem, az elmúlt fél évben nem csináltam semmit, csak a lazulás, buli, cigi, meg hasonlók mentek, a sportról és az egészséges kajáról nem is beszélve. A társaság jó és rossz példáin gondolkodtam. Elegem lett.

Jövő héten jelentkezek matek és fizika érettségire, és az ELTE-TTK-ra is beadom a jelentkezést, majd nekiállok tanulni. Mert eszem az van hozzá, csak szorgalmam nem volt. Észbekaptam, nem halhatok meg hülyén. 20/F

2015. jan. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is lesz@rtam magasról az érettségit,nem tanultam rá 1 percet sem,és összességében nekem a magyar és a történelem 90+-os lett,az angol 83(de már volt nyelvvizsgám,szóval nem számított),a matek lett a legrosszabb 71,de mindig utáltam,és volt még biológia, földrajz és fizika 80+.Nem valami erős iskolába jártam, ez volt a szerencsém.Ha megérted az anyagot úgy nagy vonalakban,akkor nagyon könnyű dolgod lesz.Mert ahogy én észrevettem,az érettségin nem azt nézik,hogy ki mennyit magolt,hanem a logikus gondolkodást(amire egyébként az életben is szükséged lesz).Ha most elkezdenél minden tételt mantrázni,akkor biztos kudarc lesz.Ne görcsölj,és használd az agyad.Nem nehéz a középfokú érettségi :)
2015. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 valaki : ***** válasza:

Figyelj! Én is idén érettségizem és pont a fordítottad vagyok.Jók a jegyeim,de mögötte nincs meg a megfelelő tudás. Nekem van okom aggódni és a lelkiismeret is furdalhat,hogy többet tanulhattam volna.

De figyelj, hallgass rám! Amennyire leírod,mindent megtettél,amit lehetett.Ezt te tudod,tehát tiszta a lelkiismereted,így a dolgozat írása közben sincs mitől félned.

A másik pedig hogy a tanárok,akik szóvaliztatni fognak,szintén tudják rólad,hogy milyen vagy és hidd el,mindent meg fognak tenni,hogy segítsenek téged a felelet közben is.

Az idődet úgy oszd be,hogy mindig kipihent legyél, a fáradt agyad nem fog fel semmit úgysem.Én magammal viszem a könyveimat családi kirándulásokra, még a fürdőkádba is.Vagy előkapok valamit, törit,ilyesmit, ha a buszt várom, esetleg viszek egy irodalomkönyvet a suliba,mikor nincs olyan órám és olvasgatok szünetekben is,vagy lyukasórában...Az ilyen "nem direkt" tanulásnál nincs is jobb :))

Vagy ott vannak nagyon klassz videók a youtube-on.Én letöltöttem párat a telómra,és fülessel hallgatok egy-egy tételt,vagy matekból szokott az sokat segíteni...

Hát ennyi,ha eszembe jut még valami,írok :)

Sok sikert, szurkolok neked és a legfontosabb: Ne parázz

Sikerült már olyanoknak is az érettségi akik hülyék is voltak,meg nem is érdekelte őket. Hát akkor még te félsz? :D

2015. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

utolsó : de édes vagy:) köszönöm szépen neked is sok sikert hozzá:D

kicsit rosszul érzem magam hogy agyon dicsértél, mert nem érdemlem meg, az összes tanár hozzánk vágta hogy megbukunk és hogy hülyék vagyunk, és h semmit nem készülünk :S

2015. febr. 1. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!