Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bocsi nincs ekezetem. Ovodaped...

Bocsi nincs ekezetem. Ovodapedagogusi szakra bekerulhet az ember ha - gimiben tesibol fel volt mentve szemelyes okokbol es/vay - a tudoszuro 2 honappal korabbi tudogyulladast mutat ki? Help!

Figyelt kérdés

2015. febr. 3. 02:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy valaki személyes okokból van felmentve testnevelésből?
2015. febr. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az utolsó 2 évben fel voltál mentve a testnevelés alól, az kizáró ok. Teljesen mindegy, hogy miért. Csináltass friss tüdőszűrő papírt.
2015. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Felhivtam par sulit es egy csomonal nem kizaro ok, bar a kozponti leiras szerint igen. Csomot nyomoztam megis aggodok, hogy a vegen esetleg kitalaljak, hogy bocs megse.. Vkinek errol tapasztalat?
2015. febr. 3. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én ma voltam alkalmassági vizsgán. A testi alkalmasságon elhangzott, hogy ha megkezdjük a tanulmányunkat az intézményükben, akkor tanítóképzésen/ óvónőképzésen testnevelésből felmentést NEM fogadnak el, semmilyen okból kifolyólag, mivel ez egy olyan alaptárgy, amit (sajnos) mindenképpen teljesíteni kell, benne van a 4 vagy 3 éves képzésben. A szakra való bekerülést alkalmassági vizsga előzi meg. Ha ellenére annak, hogy fel voltál mentve, bemész és sikeresen végigcsinálod az alkalmasságit, továbbá vállalod, hogy lemondasz a későbbiekben a felmentésről, akkor természetesen van esélyed bekerülni, hisz az, hogy gimnáziumban mi volt, az nem számít. Nekik egyedül az a fontos, hogy a továbbiakban az ő kurzusaikat teljesítsd. Amennyiben egészségügyi indok áll a háttérben, az lehet kizáró ok. Ilyen kizáró egészségügyi probléma a SÚLYOS aszthma, cukorbetegség, epilepszia, idegbetegségek (pl skizofrénia, kettős személyiségzavar, poszttraumatikus stressz-szindróma...)továbbá színtévesztés, a bőrfelület fedetlen részein való bőrelváltozások, felső végtagok funkcionális rendellenességei, szívbillentyűhiba, gyenge hallás (30 decibelnél kevesebb), korlátozott térlátás. Ha óvónőképzésre adod be a felvételidet, feltétlenül csatolnod kell azt az általános orvosi igazolást, amelyben a háziorvosod nyilatkozik arról, hogy nem regisztráltak nálad ilyen kizáró betegségeket. Amiután ezt a dokumentumot feltöltötted, egy teljes év áll rendelkezésedre ahhoz, hogy egy friss tüdőszűrő leletet csináltass, és ezt be kell majd mutatnod a háziorvosnak is, illetve a fogadó intézménynek is. Így a tüdőgyulladás miatt ne aggódj. (A tüdőgyulladás egyébként sem kizáró tényező, kivéve akkor ha annak hatására súlyos szövődmény alakult ki)

2015. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!