Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A munkáltató mennyire "szereti...

A munkáltató mennyire "szereti" ha az alkalmazott továbbtanul egyetemen levelezőn? Mennyi az esély így elhelyezkedni? Mennyire megoldható ez?

Figyelt kérdés
El szeretném kezdeni a mesterképzést levelezőn, de félek, hogy így sehova sem vesznek fel dolgozni. Valahogy e miatt vacillálok. Ráadásul az egyetem sem a szomszédos városban lenne.Most közfoglalkoztatott vagyok, it meg tudnám oldani, de máshol már nem biztos és ez sem megoldás így sajnos. Mennyire megoldható ez így egyben? Mennyire tudnék így konzultációra járni? Baj, ah nem jutok el sokra? Van valakinek e téren tapasztalata?
2015. febr. 4. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább csináld távoktatásban.


Alapvetően az a gond ezzel, hogy a munkáltató első két kérdése, hogy mennyi idő amit nem leszel bent a munkahelyeden emiatt (levelezőn előfordul), valamint mennyiben csökkenti a munkára fordítható energiádat.


Munkáltatója váltogatja, de a fent leírtak miatt fenntartásokkal vannak. A távoktatás azért jobb, mert nulla kiesés a munkából. Azzal meg lehet győzni. Én BSc-n váltottam nappaliról távoktatásra és így vettek fel diplomás munkakörbe diploma nélkül. őszi félévben fogok diplomázni (egy éve csinálom így) és akarok menni MSc-re én is. Majd a jövő héten lesz évértékelés és akkor akarok egyeztetni a főnökömmel. De nekem ez a módszer eddig nagyon bevált.

2015. febr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan igényes munkáltatók akik kifejezetten támogatják és örülnek neki és vannak olyanok akik nem fogják szeretni.

Erre a kérdésre nem lehet általánosságban válaszolni.


A levelezős MSc-k általában úgy vannak kialakítva, hogy lehessen őket munka mellett végezni. Gyakori, hogy szombatra teszik a konzultációs és vizsga napokat, és általában keveset kell bejárni, viszont cserében sokkal többet kell otthon saját erőből megtanulni.

2015. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem szeretik. A barátnőmnek még fizeti is a cég, közalkalmazott, viszont a vizsgái több mint fele pénteken van, konzultáció, ilyen-olyan szintén, sőt még néha az órái is péntek déltől vannak, az amúgy is túlterhelt kollégai nehezen tolerálják, hogy sokszor nem megy be emiatt vagy hamarabb lelép.
2015. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. a konzultációk minden választott szakomnál hétköznap lennének. Vizsgákat nem tudom. Elméletileg nincs rendes állásom, a közmunkás állásomban pedig (nem hivatalosan természetesen) de hétvégézni is kell így itt megoldható lenne. De egy állandó állásnál már nem biztos és annyit akkor lehet nem ér meg :( Egyik szakot sem hirdetik meg távoktatásban sajnos :( Hát, még gondolkodom rajta egy hétig, ha úgy alakul, akkor pedig nem iratkozom be szerintem. Bár én a szabadságommal számoltam volna eredetileg, hogyha halasztok is, de kijöjjön.. Na mind1, majd látom hogy hogy alakul az életem. Köszönöm a segítséget
2015. febr. 5. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!