Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbiak alapján nekem...

Az alábbiak alapján nekem való a mechatronikai mérnökség?

Figyelt kérdés

A fizetést és az elhelyezkedési lehetőségeket most ne vegyük számításba.

Sokáig nem tudtam dönteni, hogy gépészmérnök, vagy villamosmérnök legyek. Persze rá lehet vágni, hogy amelyik jobban érdekel, de nem ilyen egyszerű, hisz mindkettő érdekel és a mérnökök mindennapjaiba sajnos nem látok bele. Végül úgy döntöttem, hogy mechatronikai mérnök szeretnék lenni, hisz az ötvözi mindkét területet (persze nem olyan mélyrehatóan), így végül is nagyon rosszul nem járhatok (gondolom én).

Bár kissé bizonytalan vagyok még így is, hisz a gyártósorok annyira nem érdekelnek, sokkal inkább az olyan intelligens gépek, mint a robotok (persze van hasonlóság a kettő közt).

Nemrégiben pedig felötlött bennem, hogy a programozás is elég közel áll hozzám, tehát elgondolkodtam a mérnökinfón is.

Néztem az adatokat felvi.hu-n, de még mindig tanácstalan vagyok. A válaszokért nagyon hálás vagyok!



2015. febr. 4. 20:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Zárójelben megjegyzem, hogy nem igazán értem a különbséget a mérnökinformatika és a programtervező informatika között ^^
2015. febr. 4. 21:12
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Sok-sok információt találhatsz a mechatronika szak tárgyairól, hiteles a forrás, tanterv, tantárgyak stb.

Sajnos bárhová jelentkezel, lesznek olyan tárgyaid, melyek egyáltalán nem érdekelnek, de túl kell rajtuk esni. Mechatronikán konkrétan matek mellett mechanikát, elektronikát, informatikát, gépészetet, anyagtudományt, műszaki rajzot, műszaki ismereteket mind kenned-vágnod kell. Az alapozás után már rögtön szakirányt választasz, mert nincs idő gyártósorok stb. részletes tanulására (mint pl. egy gépészmérnöknek), olyan sokféle alapismeretet kell elsajátítani.

2015. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mérnökinfo is jó szak, ha a robotok programozása érdekel. A programozó informatikus több elméleti matekot tanul, a mérnök informatikus mérnök is, tehát tanul a programozás mellett fizikát, elektronikát, kibernetikát, akár a többi mérnök.
2015. febr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is mechatronikára készülök, és úgy tudom hogy ott is van programozás (pl. PLC programozás tuti). Engem is a robotika meg ilyenek (mechanika, elektronika, informatika) érdekelnek, szerintem nyugodtan választhatod ezt :)


Nem rég találtam egy tantárgy mintatervet az OE-re, és nekem elég szimpatikusak a tantárgyak

[link]

2015. aug. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hunsnowboarder ***** válasza:

OE-s mechatronikára járok, másodéves vagyok.


Mindenképp válaszd a mechatronikát. Először is mert MSc-vel bármilyen irányba (gépész/villamos) tudsz orientálódni, de szerintem még akár évközben is válthatsz a krediteidet szerintem el fogják ismerni.

2015. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!