Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit vegyek fel fakultációnak?

Mit vegyek fel fakultációnak?

Figyelt kérdés

Holnapra tudni kell. Segítsetek.

1 nyelvet kötelező. Németet 8 éve tanulok, de megint újra kezdtük, így kb. annyit tudok belőle, mint angolból, amit 1,5 éve tanulok.

Az angolt jobban szeretem, de 3-as, 4-es vagyok belőle. Németből 5-ös.



Meg kell még +-ba valami. 4-es az átlagom, és még nem tudom mi legyek. Tanulni nem szeretek, inkább a reál tárgyak mennek.

A rajzra gondoltam, igaz sok értelme nincs, de ez az egy, ami jelenleg érdekel és megy is.

Vagy inorm. aminek megint nincs értelme.


2010. febr. 10. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az inorm. nem tudom micsoda, de azt vedd föl, ami érdekel. Ha az angolt jobban szereted, s németből úgyis 5-ös vagy, akkor én az angolt választanám. (azért is, mert a legtöbb helyre elsőként az angol nyelvtudás kell.)


A reál tárgyak közül én a matekot, a kémiát vagy a biológiát választanám, de ez attól függ, hogy mi szeretnél lenni.


A matekkal több felé lehet orientálódni (mérnöki, gazdasági, matematikus/tanári) viszont a kémia vagy biológia kellhet a (vegyész, gyógyszerész, orvos, ápoló, kutatóorvos)szakmákhoz.


Neked kell eldöntened, hogy mi szeretnél lenni!

2010. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az inorm. az az inform., vagyis informatika. :-)

Én nem matekos osztályba járok, ezért csak akkor vehetném fel +-ba, ha átiratkoznék. Orvos meg ilyesmi nem akarok lenni, ezért a bosz, kémia sem kell nekem.

Szerintem lesz az angol és a rajz. A többiből meg az alap.

2010. febr. 10. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tegnapelőtt azt írtad, hogy holnapra kell tudni, azaz tegnapra, akkor ma miért emelted ki a kérdést?
2010. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mert érdekel, hogy jól döntöttem-e.

Végül rajzot és angolt választottam, de lehet, hogy inkább németet kellett volna.

2010. febr. 12. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobban tetted, hogy az angolt választottad. Több helyre kell és jobban is szereted. MIért tanulnál emelt óraszámban olyat, ami nem érdekel eléggé?
2010. febr. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már döntöttél, akkor nézz előre, és majd az idő megmutatja, hogy jó volt-e. Nem érdemes a döntés után ezen tépelődni.
2010. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az angolt azért is választottam, mert itthon könnyebb azt magamtól tanulni. Bár a németet is szeretem.
2010. febr. 13. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!