Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most vissza kell fizetnem a...

Most vissza kell fizetnem a féléveket? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014-ben kezdtem az egyetemet, két félévet töltöttem ott, aztán sajnos kirúgtak. Nekem kötelezően meg kellett szüntetnem a tanulói jogviszonyomat. Viszont, azóta semmilyen papírt nem kaptam, hogy fizessem ki a féléveket.

Most hallottam ismerősömtől, hogy ha majd lesz bejelentett munkahelyem, akkor a NAV kamatostól benyújtja a számlát.


Most ez komolyan így működik? Teljesen lesokkolódtam. Most jelentkezek máshova, teljesen más helyre és más kaliberű szakra. Mi lesz így a féléveimmel? Ez a két félév akkor már végleg elveszett és még vissza is kell fizetnem?


Kérlek valaki aki benne van ebbe a témába írjon! Most mi lesz?????



2015. febr. 6. 21:43
 1/6 A kérdező kommentje:
2013*
2015. febr. 6. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van: vagy visszafizeted az államnak a képzés két félévi költségének a felét (ha például a szakod önköltsége 250 ezer forint szemeszterenként, 125 ezer forintot kell átutalnod), vagy vállalod, hogy az „elhasznált” állami félévek dupláját magyarországi munkaadónál dolgozod le.


Jah és az állami féléveid maximumából levesznek kettőt.

2015. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha átmész másik egyetemre másik szakra (és persze el is végzed), akkor ugyanaz a történet, mintha nem rúgtak volna ki. Ha tudod, ne felejtsd el majd elfogadtatni a tárgyaidat, legalább annyival előrébb leszel.
2015. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 év után még ott lehet hagyni az egyetemet akármilyen büntetés vagy pénzügyi terhelés. Amikor átléped az 1 évet (a 3. félév) utána már fizetni kell vagy ledolgozni
2015. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. válasz a helyes és persze - 2 félév ha továbbtanulsz.
2015. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha alapszakon voltál, egy félév után hagyhatod ott az egyetemet fizetési kötelezettség nélkül. Ha osztatlanon, akkor két félév után.

Én önszántamból hagytam ott egy szakot első félév után, és nekem később küldött levelet az oktatási hivatal, hogy nem keletkezett visszafizetési kötelezettségem.

De a mínusz 2 félév az fennáll persze a továbbtanulásnál.

Ha van még kérdésed, írj privátban

2015. febr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!