Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha félbehagyom a főiskolát...

Ha félbehagyom a főiskolát (véglegesen), a már elvégzett féléveket ki kell fizetnem? Eddig államilag finanszírozottan tanulhattam.

Figyelt kérdés
hallottam valami ilyesmit, igaz ez?

2014. aug. 28. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

Ha az első év után akkor nem a továbbiakban akkor igen...

Amit nagy hülyeségnek tartok mi van ha valaki nem saját hibájából hagyja ott az egyetemet? valamilyen betegség v. baleset? de ez már egy másik kérdés---

2014. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
okés.... Tehát tavaly szeptemberben elkezdtem a sulit, 1. félév jól ment, így kaptam a másodikban tanulmányi ösztöndíjat (a szociális ösztöndíj mellé). Nem kell semmit fizetnem, ha idén szeptemberben már nem iratkozom be?
2014. aug. 29. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Így nem kell fizetned... De miért akarod ott hagyni? Szerintem gondold át rendesen :/
2014. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem érzek semmi motivációt a folytatásra. Nem tudom mi akarok lenni. Csak azért csináljam, hogy tengessem az időmet? AZért túl sok stressz.

Majd ha biztosan tudom mit akarok, elkkezdek vlamit, amit be is fogok fejezni.

Köszi, a válaszokat. Megnyugtató.

2014. aug. 29. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy osztatlan képzésnél (jogász, orvos, ami öt évig tart) második félévig lehet kilépni, de háromévesnél csak az első félévet nem kell fizetni, ha akkor kilép az illető. De bocsánat, ha tévedek.


Egyébként ez a "nem tudom mit akarok" olyan dolog, hogy ha elvégzed a szakodat, kapsz róla papírt, és nem az van, hogy egy szros érettségivel kell boldogulnod (ha van technikusid vagy okj-d, úgy kicsit másabb, de az se ér olyan sokat). Testvérem elvégezte a Műegyetemet és a Corvinust, egyiket sem szerette, de van róluk papírja és rangos helyen dolgozik. De persze te jobban tudod, miért lépsz ki, sok sikert a továbbiakban.

2014. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!