Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit lehet keresni egyszerű...

Mennyit lehet keresni egyszerű irodai munkával? Adatok nyilvántartása, beírása, értesítések, stb.

Figyelt kérdés
Vagy mint könyvtárosként ,levéltárosként,ehhez hasonlóként,amihez szakképzettség nemigen kell,és megtanulható tanfolyamok nélkül.

2015. febr. 8. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
attól is függ,hol lalksz.K-Magyarországon kb 60ezret kaptam kézhez adminisztrátorként (2éve),a szakmám nem ebbe vág.
2015. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm;tényleg,biztos számít az is,hogy hol.De talán Pesten több a lehetőség,és a magáncégek biztos többet fizetnek,vagy nem?Igaz,hogy abból több is megy az életre.
2015. febr. 8. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Már bocs, de tisztázzuk: könyvtárosként vagy levéltárosként is KELL szakképzettség.

Ez lehet néhány alkalmas tanfolyam, OKJ-s képzés, sőt, akár főiskolai vagy egyetemi képzés is, attól függ, milyen intézményben, milyen munkakörben akarsz elhelyezkedni.


A lényeg, hogy az "amihez szakképzettség nemigen kell..." kritérium ezen szakmák esetében nem működik.

2015. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen;és akkor "szakképzett" pl.könyvtárosként mennyit lehet keresni?Az az elvégzendő munkától függ,vagy attól,hogy milyen képzést kapott valaki;szóbeli személyes betanítás,papíros tanfolyam,iskolai képzés,főiskolai,egyetemi tanulmányok?

És akkor miért mennyi,az érdekelt volna.

2015. febr. 9. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony, ez attól függ, hogy milyen a végzettség, meg persze attól, hogy hány órában dolgozik az illető.


A tanfolyamot végzett könyvtárosok leginkább azok, akik kis, vidéki könyvtárakban, heti néhány órás nyitva tartással dolgoznak, természetesen nem túl sok pénzért.


Én főiskolai, illetve később egyetemi végzettséggel a közalkalmazotti bértábla szerint kapom a fizetésemet.

Itt van egy táblázat róla: [link]


Én F1 kategóriával kezdtem, de a táblázatban a bruttó bér van, tehát a 122000 Ft-ból olyan 93000-t kaptam kézhez, de ez 3 évente automatikusan emelkedik egy keveset.

Persze vannak olyan, nem közkönyvtárak, ahol jóval többet lehet keresni, csak hát oda meg kihalásos alapon és jó kapcsolatokkal lehet bekerülni.

2015. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen;ebből aztán mindent meg lehet tudni!
2015. febr. 12. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!