Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet szüleim ügyfélkapuján...

Lehet szüleim ügyfélkapuján keresztül intézni a felvételi regisztrációját, ha elmúltam 18 éves?

Figyelt kérdés
Elmúltam 18, még nincs saját ügyfélkapum, így egyszerűbb lenne szüleim ügyfélkapujával elintézni a felvételit, és nem találtam erről szóló információt a neten.
2015. febr. 9. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem lehet. Sőt, már 18 alatt sem lehet.

Az ügyfélkapu pont arra jó, hogy egyszerre lépsz be a két rendszerbe, ezzel igazolod, hogy valóban te jelentkezel, nem valaki más helyetted... ha hitelesítő adatlapot nyomtatsz, azon meg az aláírásod igazolja.

2015. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a lényege, hogy a felvételihez megadott adatokat összeveti az ügyfélkapuban megadott adatokkal, ezzel hitelesíted, hogy te vagy az. Ha anyukád kapuját használod természetesen az adataid nem egyeznek az övével így a rendszer nem fogja elfogani.

Ezt csak azért írtam le mégegyszer,(egyébként az előttem válaszolónak teljesen igaza van) hogy értsd, hogy mi az ügyfélkapu lényege, mert ezt a későbbiekben is fogod használni.

2015. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!