Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kirúgnak a jelenlegi egyetemrő...

Kirúgnak a jelenlegi egyetemről ahol tanulok ha újra felvételizek de nem vesznek fel?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok de nem tetszik a szak amit tanulok, ezért szeretnék újra felvételizni, de azt se szeretném hogy ha esetleg arra a szakra ahova szeretnék menni nem kerülnék be, és akkor erről kirúgnak? mert felvételiztem egy másik szakra?

2015. febr. 8. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy rúgnak ki...
2015. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúgnak ki, de ha megnyugtat, olvasd el a TVSZ-ben, hogy milyen esetekben rúgnak ki valakit, ilyen nem lesz benne.
2015. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ha ugyan abban az intézményben maradnál ott simán is válthatsz szakot csak leadod a kérvényt
2015. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 ez nem igaz. Például BME-n menedzsmentet tanulsz, hiába adsz le kérvényt, hogy mégis inkább villamosmérnök lennél.
2015. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
úgy gondoltam, hogy a kar is egyezik csak azt nem írtam.
2015. febr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanaz, mintha egy teljesen másik iskolából akarnál felvételizni. Ha mondjuk műszaki egyetemen vagy, de inkább jogra mennél, ott se rúgnak, ki, ha nem sikerül. Nem különbözik ez attól, mintha ugyanazon egyetem másik szakára szeretnél menni.
2015. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
#5 Kar egyezés esetén sem feltétlenül működik a dolog. Hiszen ha valaki matematika alapszakon van, akkor nehezen fogják átvenni biológiára, ha nincs biológia érettségije. (mind a kettő természettudomány)
2015. febr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Van ahol engedik kérvénnyel az átjelentkezést bizonyos szakok közt, de én hasonló ügyben voltam az IOKnál és azt javasolták inkább felvételizzek újra, mert a kérvényekkel nagyon elhúzzák az időt, össze-vissza kell mindent elfogadtatni/bizonyítani és így se biztos, hogy átvesznek.


Amúgy nem rúghatnak ki ezért, mert simán lehetne 2 párhuzamos szakon tanulni, még ha a 2nek köze sincs egymáshoz. A lényeg, hogy iratkozz be az új szakra ha felvesznek, a régiről meg iratkozz ki és ennyi.

2015. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
én karon belül átjelentkezéssel csináltam, de sok múlik a bizottságon
2015. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan járhatsz akár két egyetemre is párhuzamosan, csak meg kell mondani mindkét helyen, mert a támogatásokat nem veheted igénybe kétszer.

ha felvételizel és nem sikerül, akkor olyan, mintha nem történt volna semmi. ha felvesznek, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem iratkozol be.

ha felvesznek és beiratkozol, akkor két fontos dolgot kell tenned:

az új helyen nyilatkozol, hogy hová jártál. egyrészt az állami félévek száma miatt, mennyit használtál már fel (jobb ha előre tudod, mikortól vagy fizetős, minthogy egyszercsak kiírjanak több félévnyi tandíjat visszamenőleg + késedelmi költséget). másrészt el tudsz fogadtatni teljesített tárgyakat.

a régi helyen ki kell iratkoznod. vagy van erre formanyomtatvány vagy csak leadsz egy általános kérvényt a tanulmányi osztályon, hogy szüntessék meg a hallgatói jogviszonyod, mert xy helyen folytatod. plusz ne iratkozz be a következő félévre, akárhány figyelmeztető üzenetet is küldenek. egyszer csak megunják.

nekem intézmény váltás után még 3 félévig jöttek az üzenetek a régi helyről, szólítottak fel beiratkozásra, írták ki a tandíjat.

2015. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!