Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai világban mennyire lehet...

A mai világban mennyire lehet elboldogulni egy szakközépiskolai érettségivel?

Figyelt kérdés

Szakközépbe járok és a jövő utáni tanévben fogok érettségizni. Gondolkodtam,hogy mit kezdjek érettségi után de nem tudtam még dönteni.

Az egyik lehetőség,hogy érettségi után egyből elmegyek dolgozni valahová,de attól tartok,hogy sima érettségivel csak olyan munkát találok amiből nehezen jövök ki.

Egy másik lehetőség,hogy egyetemre megyek de nem vagyok túl jó tanuló(olyan 3-as,4-es jegyeim vannak javarészt) és nem tudom milyen szakot lenne érdemes választani. Egyébként gazdaságot tanulok jelenleg,de nem vagyok benne biztos,hogy ezen a vonalon fogok maradni.

A harmadik eshetőség pedig,hogy elmegyek egy szakmát kitanulni,de azzal megint csak elég nehéz elhelyezkedni ha nem vagy benne kiemelkedő(nem vettem még észre,hogy bármihez lenne kiemelkedően jó érzékem,esetleg még a főzésben vagyok erős fiú létemre :).

Szóval a helyemben ti,hogy döntenétek,mit választanátok ?



2015. febr. 11. 16:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy az angol érettségivel megfogjuk kapni a középfokú nyelvvizsgát.
2015. febr. 11. 16:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak emelt, 60% feletti angol érettségi ér nyelvvizsgát, ezt remélem, tudod. Egyébként meg tanulj valamit, mert egy érettségivel tudod, mit csinálhatsz...
2015. febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen tudom,erről tájékoztattak minket a suliban :) Tehát azt mondod,hogy a sima érettségi önmagában semmit se ér ?
2015. febr. 12. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!