Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem tettem le az érettségit...

Ha nem tettem le az érettségit de elvégeztem egy szakközép és szakiskolát ahol szakmát adtak, akkor az szakközépiskolai végzettséget is magába foglalja?

Figyelt kérdés
Tehát jártam rendes szakközépiskolába ahol a matematika kivételével megvan minden érettségim, de erről csak egy fénymásolt lapot kaptam, tehát érettségim nincs meg. Ez után elvégeztem egy szakmát, egy olyan suliban melynek a nevében is benne van hogy szakközép és szakiskola. Sok munkalehetőségnél az elvárásoknál ott van hogy középiskolai végzettség. Ebbe beletartozik az is ha egy szakmát szeretem szakközép suliba? Mert elméletileg logikusan gondolva középiskolai végzettségnek minősül.

2014. okt. 13. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, középiskolai végzettséget akkor kapsz ha gimnáziumát vagy szakközépiskolát végzel.

Szakiskolában szakmát kapsz,középiskolai végzettséget nem.

A legtöbb helyen a szakiskola és a szakközépiskola egy intézménybe tartozik de nem adnak azonos végzettséget.

2014. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Matekból miért nem mentél el javítózni?
2016. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor nincs meg az érettségid (mert akkor van meg, ha

öt tárgyból átmentél)

2016. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!