Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE- szlavisztika (orosz)...

SZTE- szlavisztika (orosz) vagy szociálpedagógia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, most kellene döntenem a két szak között, de nem tudom, melyik lenne jobb. Ezeket külföldön is tanulhatom Erasmus keretében, vagy valamilyen módon?

Az orosszal tolmács vagy fordító lennék, esetleg az idegenforgalomban tudnám hasznosítani, szociálpedagógia után kriminológia mesterképzésre mennék.


Melyik érné meg jobban?


Köszönöm előre is a segítséget!


2015. febr. 11. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Orosz szakkal még nem leszel tolmács/fordító, illetve csak az orosz kevés ehhez (ez egy külön mesterképzés, illetve kéne még mellé egy másik nyelv minimum, ha nem kettő), valamint az idegenforgalomban ezzel elhelyezkedni kevés esélyt látok, tekintve, hogy ezresével özönlenek ki a főiskolákról a turizmusos diplomás emberkék, akik alaphangon értenek ehhez az ághoz, plusz beszélnek minimum két nyelven, tehát ezen a téren keveset ér egy orosz bölcsész diploma, ha ilyen irányba akarsz elindulni. A szocped.ről nincsenek infóim, viszont én a helyedben akkor orosz szakra mennék, felvennék minornak egy második nyelvet, és utána fordító/tolmács MA.
2015. febr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én is így értettem. :) De visszaolvastam és tényleg nem volt egyértelmű, hogy gondoltam.


Még annyit, hogy az orosz vagy a cseh nyelv lenne hasznosabb? A minorom a francia lenne, angolul és németül meg már beszélek középfokon, bár az angolt szeretném még fejleszteni.

2015. febr. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!