Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Többre becsültök egy szakmával...

Többre becsültök egy szakmával rendelkező embert, mint egy diplomást? és ha bölcsész?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet nyelvszakon, és sokan lenéznek emiatt, mivel:

1) A szellemi munka az nem munka kivéve a mérnök, meg hasonlók.

2) Úgyse lesz munkád. Miért, mivel lesz? Max. az orvosi kínált volna olyan biztonságot, hogy 100%, hogy lesz, de nem bírom a vért.


3) Nem volt különösebb bajom a reál tárgyakkal, a matekot szerettem. Na jó, a fizikát utáltam. A kémia érdekelt, csak a tanár lebeszélt róla.

4) Akkor legalább már foglalkozhassak azzal, amit szeretek, itthon úgyse lesz munka (vagy nem végzettséghez kötött, itt senki nem azt dolgozza, aminek tanult).

5) Tudom, hogy nem kezdünk és-sel mondatot.



2014. okt. 8. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Az diploma függő. De egy anglisztikás tömegtermék bölcsésznél, az utcaseprőt többre becsülöm. A nyelvszakok között vannak jók, de az emberek általában nem azokra járnak.
2014. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Az hogy mennyire becsulok egy embert nem attol fugg hogy mi a vegzettsege. Vannak altalam nagyon tisztelt szakmunkasok es lenezett diplomasok is.


Szamomra az a fontos hogy milyen ember vagy valojaban, nem pedig az hogy milyen papirt lobogtatsz.


Arrol amit itt eloadtal az a velemenyem, hogy kifogasokat keresel arra, miert nem valasztottal egy kurrensebb kepzest. Nem igaz hogy nincs munka, csak jo vegzettseg kell hozza.

2014. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem foglalkozz azzal, hogy mennyire becsüli a szakodat.

Magyarországon mindenki utál és lenéz mindenkit.


A kérdésre válaszolva: én többre tartok egy tanult, olvasott embert, mint egy tanulatlan. Persze, erre lehetne írni, hogy nem diploma függvénye, hát nekem az a tapasztatom, hogy nagyrészt mégis az.


Jártam büfészakra is, ott is a többség viszonylag értelmes volt, bármelyik szakmunkásnál olvasottabbak.


De mindegy: ne foglalkozz azzal, hogy mások mit mondanak, ha neked tetszik, akkor csináld. Elgondolkodtató, hogy általában olyanok szidják a bölcsészeket, akik:


1, nem beszélnek semmilyen idegen nyelvet ( ugye a reál szakosok nem jeleskednek ebben, sem az átlag magyar)

2, tanulatlanok, buták

2014. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Arrol amit itt eloadtal az a velemenyem, hogy kifogasokat keresel arra, miert nem valasztottal egy kurrensebb kepzest. Nem igaz hogy nincs munka, csak jo vegzettseg kell hozza."


:)

így van, jó végzettség kell hozzá. Ezek szerint Magyarországon jól megfizetek mondjuk a mérnököket, orvosokat?

És vajon miért van az, hogy emberek biológus diplomával recepciósként dolgoznak?


Helyesen a mondat: Magyarországon ha jó végzettséged van, akkor valószínűleg lesz munkád, de vagy nem a területeden, vagy nem fognak megfizetni.

Éljenek a narancsok, ugye, elvtárs?:)

2014. okt. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
Ne keseredj el és főleg ne azzal foglalkozz hogy kinek mi a véleménye. Bármit választasz (vagy ezután fogsz) azt tanuld meg amennyire a képességedből telik. Az a tudáshalmaz amit felszedsz az évek során a te eszközöd lesz és akkor profitász belőle amikor úgy véled hogy megéri árúba bocsájtani.
2014. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
A bölcsész diplomát semmibe se nézem. (A diplomát!!! ) az embert nem ez alapján kell megbecsülni. Attól még lehet szuper ember.
2015. febr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szellemi munka-nem munka kijelentéssel én nem értek egyet. Nyilván nem lehet összehasonlítani egy szellemi munkát mondjuk egy kemény gyári fizikai munkával, de nem is kell, mert akkor lehetne hasonlítgatni a többit is. Mindig vannak végletek.

Szerintem se foglalkozz mások véleményével, mert ez a te életed, és ha te ezt akarod tanulni, meg ezt szereted, akkor feleslegesen szenvednél más szakon. Nem lehet mindenkinek olyan diplomája, amit a társadalom nagy része elismer és tisztel.

Másrészt szerintem a nyelvszak nem az a kategória amit sokan lenéznek.

Én is BTK-n tanulok, osztatlan tanár szakon. Ezt is lenézik páran, de engem nem érdekel. :)

2015. febr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!