Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek neki a szakdolgoz...

Hogy kezdjek neki a szakdolgozathoz ha még semmit sem tanultunk?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy szakdolgozat-e a neve, nem MO-i vagyok. Nálunk szemináriumi munkának hivják és ez a bakalár munka elődje. Elsős vagyok szociális munka szakon. Első szemeszterbe még csak szinte történelmet tanultunk, semmit konkrétat. És most feladták ezt a munkát, témát magunk válasszunk. De ha még nem tudok semmit, akkor mi a jó fenét irjak bele. Az ok. hogy könyvek, net stb., de abból is csak forrásokat jelölhetek meg, de ugye mindent nem másolhatok le. És pont ez a bibi, hogy mivel irjam körbe ha még nem tanultunk semmi konkrétat? Honnét vegyek saját gondolatot? Meg ugye egy adott téma esetén, konkrét adatok alapján, mit mondhatok én újat? Megvan minden vizsgám, sőt nagyon jól sikerültek, de most nagyon parázok, hogy mi a fenét irjak? Nem tudom hogy kezdjek neki...
2015. febr. 12. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk Magyarországon a pszichológia szakon hasonló a "műhelymunka", ami kvázi mini szakdolgozat, négyet/ötöt kell belőle készíteni az alapképzés alatt. Azonban nálunk ezt megalapozzák, módszertani órákon megtanuljuk a legfontosabb kutatási feladatokat és lehetőségeket, és minden műhelymunkát bizonyos tanároknál készítünk el, akik segítenek, mentorálnak minket. Ezen kívül vannak kiadványok is, dokumentumok, amik összefoglalják a formai és tartalmi követelményeit egy ilyen munkának. Nálatok semmi tájékoztató nincsen erről?
2015. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mint irtam még csak az első fél éven vagyunk túl és még nem tanultunk semmi konkrétat. Ezért is nem értem, hogy miért kaptunk ilyen munkát már most. A második szemeszterben már más órák lesznek, de hát az már későn van. Két hét múlva le kell adnom. Ráadásul a könyvtárban sincs semmi. Örökbefogadásról és nevelőszülőségről szeretnék irni. Plusz még az is gond, hogy ha magyarul keresek rá a neten, akkor csak a MO-i törvények alapján találok mindent, én meg magyar suliba járok, igy még forditanom is kell, ha a szlovákiait akarom megirni. Hu, nem tudom mi lesz...
2015. febr. 12. 18:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, azt elmondták,hogy milyen formában kell leadni, pont olyanban mint a bakalár munkát, csak rövidebb formában. Csak azt nem mondták, hogy mi újat tudok én hozzá tenni majd..
2015. febr. 12. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!