Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez jó téma szakdolgozathoz?

Ez jó téma szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés
Az Európai Uniós csatlakozás hatása a nők munkaperő-piaci helyzetére
2014. júl. 29. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Kissé velős, sok adatot fel kell dolgozni, hogy ne lehessen belekötni, de jó.
2014. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát ha találsz közte valami összefüggést, akkor jó
2014. júl. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy? Amúgy Magyarország,vagy úgy általában? Szerintem amúgy nem a legjobb téma,legalábbis én nem tudok elképzelni belőle egy jó szakdogát,de nem vagyok otthon az ilyen dolgokban. Csak nekem nagyon úgy hangzik,hogy beraksz 6-7 grafikont,ami ábrázolja a helyzetet eu előtt és után,aztán hogy ebből hogy lesz 30 oldal...sok rizsa kéne
2014. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Csak nekem nagyon úgy hangzik,hogy beraksz 6-7 grafikont,ami ábrázolja a helyzetet eu előtt és után,aztán hogy ebből hogy lesz 30 oldal...sok rizsa kéne"


- Ez egy jó példa, hogyan írjunk elégtelen minősítésű szakdolgozatot. Éppen azért kellene sokat írnia a kérdezőnek, mert az előtte és utána helyzet magában nem jelent oksági kapcsolatot (aki gazdasági végzettséggel így gondolkodna, nem érdemelné meg a diplomáját). A kérdezőnek ki kell mutatnia, hogy 1. az úniós csatlakozás olyan munkajogi és munkaerőpiaci változásokhoz vezetett, mely a nők foglalkoztatottságát befolyásolta 2. utóbbi tényleg előbbi változtatta meg, és nem más (pl. egyéb társadalom-lélektani hatások, melyek egyébként is jelen vannak EU nélkül is, legfeljebb felerősítik azt)

2014. júl. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát, azért pár grafikon: aktivitási ráta nemenként, ezeket befolyásoló tényezők változása (pl. uniós munkajogi hatások), munkanélküliség és okai, illetve gxerekvállalás után sokan miért válnak reményvesztett munkanélkülivé, főleg ha elvileg adókedvezményeket kapnak azok a vállalatok, akikkisgyermekeset alkalmaznak (ez is euból jön)
2014. júl. 30. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!