Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen érettségi típust kell...

Milyen érettségi típust kell jelölnöm ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Befejezett középszintűm már van belőle, de megkezdtem tavaly emelt szinten (az akkor szintemelő volt), viszont a szóbelire már nem mentem el. Most ugyanebből szeretnék megintcsak emeltezni de nemtudom eldönteni h akkor ez most melyik, szintemelő vagy pótló és az útmutató alapján nem tudom eldönteni :


2.3. Szintemelő érettségi vizsga egyes vizsgatárgyakból a középszinten sikeresen befejezett érettségi vizsgának az emelt szintű érettségi vizsgán első alkalommal történő megismétlése. A tanulói jogviszony fennállása alatt, a középiskolai tanulmányok teljes befejezése előtt szintemelő érettségi vizsgát a magyarországi középiskolában tanított idegen nyelvekből, továbbá informatikából lehet tenni.

2.6. Pótló érettségi vizsga a vizsgázónak fel nem róható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem fejezett rendes, előrehozott, kiegészítő, szintemelő, ismétlő, javító érettségi vizsga folytatása.



2015. febr. 13. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha egy kicsit tovább olvasnád azt az útmutatót, akkor találnál ott olyat is, hogy javító. A bukásra ez vonatkozik.
2015. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem szintemelő, hiszen nem első alkalommal mész emeltre, és nem is pótló, mert ha nem mentél oda, az bizony felróható ok. Tehát javító, ahogy az első mondja. Elő kell ásnod a törzslapkivonatot, amit az előzőről kaptál, és rajta van az elégtelen, és mellékelni kell a jelentkezéshez.
2015. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De egy szóval se említettem, hogy megbuktam... van egy 5ös középszintűm belőle, meg egy félbemaradt emeltem, amit most szeretnék újra megcsinálni..
2015. febr. 13. 22:11
 4/7 A kérdező kommentje:
És nem kaptam semmit az előzőről, merthogy ugye félbemaradt.. Senki se megy el a szóbelire, ha már csak felvételi miatt csinálja újra,és nem éri meg neki mert tudja hogy nem lesz elég a ponthoz.. én ezért nem fejeztem be.
2015. febr. 13. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Megnyugodhatsz, hogy azon a vizsgán, amire nem mentél el, megbuktál. És te csak azért nem kaptál róla papírt, mert nem mentél el érte. Az adott érettségi dokumentációjában szépen ott van az az egyes.
2015. febr. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eredményhirdetésre el kellett volna menned azért a papírért, most kelleni fog.
2015. febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Idézet a vizsgaszabályzatból:

" A pótló-, javítóvizsgára, valamint a tanulói jogviszony fennállása alatt a szintemelő vizsgára történő jelentkezéskor a jelentkezési laphoz csatolni kell az érettségi törzslapkivonatát is."


Na most ha hétfőn reggel elrobogsz abba az iskolába, ahol megbuktál, és megpróbálod instant megszerezni azt a papírt (talán félredobják érte minden más munkájukat, hogy adjanak neked egyet), akkor még odaérsz vele a nyitvatartási időben, ahol jelentkezni akarsz. Ha ugyanaz a kettő, akkor talán mázlid van.

2015. febr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!