Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika érettségin levonnak...

Fizika érettségin levonnak (nem adják meg a maxot), ha nem számolok ki vmi részeredményt - amit egyk nem is kérdeztek -, de a végeredmény jó?

Figyelt kérdés
Mert néztem a javítókulcsot és arra adott egy pontot pl. hogy kiszámolta egy foton energiáját, holott a kérdés a db/sec volt!

2015. febr. 15. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Szép dolog, ha kijön a végeredmény, de a feladat része az is, hogy hogyan jön ki az eredmény, tudod-e a megfelelő tételeket, képleteket alkalmazni, szóval nem, nem fogják megadni rá a max pontot valószínűleg :D
2015. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vonnak le, hanem nem kapod meg azt a pontot, ami nem jár. Az érettségin nem max. pontról indulsz, hanem nulláról, és neked kell minél több pontot megszerezned. Ugye érted a különbséget?


A fizikafeladatok megoldása során látszania kell a gondolatmenetnek. Ha csak odaírsz egy végeredményt, de lényeges lépést kihagytál, akkor nem kapsz max. pontot. De ha jól csináltad, csak más gondolatmenettel, mint ahogy az útmutatóban van, akkor igen. Ha levezeted a feladatot úgy, hogy a végén van egy darab zárt képleted, ami kiadja a végeredményt, és csak abba helyettesítesz be, akkor is. A javítókulcs azért olyan, hogy a részeredményeket is lehessen értékelni. Ha középszintűre mész a saját iskoládban, akkor pontosan azt csináld, amit a tanárod tanított.

2015. febr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy látom, nem volt tiszta a kérdésem. Odaírtam, hogy "nem adják meg", ezzel utalva, hogy mire gondolok, nyilván nem mennek le mínuszba. Én nem azt mondtam, hogy odabökök egy végeredményt, hanem azt, hogy pl. "egy" képlettel levezetem, rendezem és úgy írom oda a megoldásomat.
2015. febr. 17. 12:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát a 2. válaszadó szavaival, ha "zárt képletet" írok akkor max. Köszönöm, én is így gondoltam.
2015. febr. 17. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha zárt képleted van a végén, az a legszebb megoldás, és valószínűleg a legpontosabb is, ha egy lépésben végzed el a behelyettesítést, és csak a végeredményt kerekíted, de 10 vizsgázóból kb. 9,2 minden részeredményt kiszámol, ezért vannak megadva az útmutatóban. (#2)
2015. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én (is) úgy szeretem!
2015. febr. 17. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!