Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Katolikus gimibe járok, és...

Katolikus gimibe járok, és azért buktam hittanból félévkor, mert nem járok templomba minden vasárnap. Mit tehetnék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Katolikus gimnáziumba járok. Mikor elkezdtem, akkor sem voltam egy nagy szentfazék, de még hittem Istenben meg stb, aztán ahogy láttam, hogy hogy erőltetik a dolgokat, meg hogy miket művelnek, megundorodtam az egésztől.

Most ott tartok, hogy minden létező vallást próbálok figyelmen kívül hagyni, mert badarságnak tartom az egészet (de ez lényegtelen is, nem ezért vagyok itt).

Római katolikus hittanra járok, amin a pap minden órán megkérdezi, hogy ki volt vasárnap templomban, és ki nem. Aki nem volt, annak beírja az egyest a mulasztásért. Nekem így összegyűlt jó néhány karó, és félévkor megbuktatott a pap, valamint megígérte, hogy ha továbbra sem ülök a templomban minden egyes vasárnap, akkor év végén és pótvizsgán is bukok, merthogy a dolgozatok csak a dolog elméleti részét teszik ki, a templomba járás pedig a 'gyakorlatit'. Emiatt nem akarok évet ismételni, nagyon nem. Amúgy sem szeretnek abban a suliban, mert sátánistának tartanak pusztán azért, mert rocker vagyok. :D

Iskolát pedig még azért nem váltottam, mert a szüleim eddig nem engedték, most pedig már 11.-es vagyok, és sajnálom otthagyni az osztályomat.

És amúgy is, ha gimnázium, akkor nem értékelheti a gyakorlatot, hisz ha arra akarnék jegyet kapni, akkor szakiskolába jelentkeztem volna...Észérvekkel pedig nem tudok hatni arra az emberre. Mit tegyek? :( 17/L


2015. febr. 15. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Muszáj valahogy igazolni, hogy voltál templomba? Mert ha nem akkor egyszerű mond, hogy voltál és kész. (ja és nem abban, amelyikben ez a pap osztja az észt, hanem egy másikba jársz.)

Gyűlölöm az egyházakat, nekem nincs szükségem "közvetítőkre". Kár, hogy eleve ilyen sulit választottatok, mert ezt gondolom már az elején lehetett tudni, hogy meg van minden vasárnapra a "szórakozásod". :-(

2015. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, felhívja az itteni papot, hogy voltam-e misén. Eddig túl őszinte voltam, mert mindig megmondtam, hogy nem voltam, de most már ott tartok, hogy hazudok róla. Elég szomorú, hogy neki ez kell. :/
2015. febr. 15. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:
A hazudás bűn, pokolra fogsz jutni. A legegyszerűbb, ha végig ülöd azt a kis időt vasárnap.
2015. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha hetente egy órát végigülni számodra fájdalmas és szenvedés, akkor el kell hogy keserítselek...az életben ennél sokkal nagyobb bajaid is lesznek, nem ebbe fogsz belehalni. Választhatsz...neked kell igazodni...vagy erőt veszel magadon és elmész, és egy órát kibírsz, vagy buksz...valamit valamiért.Hidd el, nem ez az első, hogy igazodni kell..
2015. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A bajom az, hogy a nyomorult vallásukat rám akarják erőltetni.:)
2015. febr. 16. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező ebben teljesen igazad van! De egy katolikus gimitől mégis mit vártatok? A papok kezében lévő iskolákban SAJNOS kötelező a hittan és a hétvégi vasárnapi programjaidat megoldják.

Gondolom ennek ti is utánajártatok előtte, mielőtt ide jelentkeztél.

Én ezért nem írattam volna a lányomat soha egyházi suliba, mert nem járunk templomba, nem érdekel minket a hittan. Van ezer más jó suli! :-)

2015. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

hazugság

senkit se buktatnak meg azért mert nem jár templomba, sajna majdnem olyanok mint az állami gimik

ha valami is igaz ebből a kérdésből, akkor a suli csak abban hibázott, hogy fölvett egy olyan nebulót, aki viszolyog ettől a vallástól

2015. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, utánajártunk, de azt mondták, hogy nem, dehogy erőltetik, csak azért az nem hátrány, ha 1-2 havonta elmegyek templomba. Ehhez képest teljesen mást tapasztalok...9.-ben nagyon jó arc atya tartotta a hittant, s ő nem is igazán erőltette ezt a templomosdit, meg hát akkor el is mentem önszántamból néhányszor, mert ugye csak illik. Aztán tavaly megkaptuk ezt az embert és borzalom! Sikerült megutáltatnia velem az egész egyházat, meg úgy az egész vallás dolgot.


Utolsó válaszoló, igen, valószínűleg magányos óráimban itt üldögélek a gép előtt, és azon töröm a fejem, vajon milyen kamu dolgokat írhatnék ki ide. *sarcasm*

Leírtam, hogy még úgy jöttem ebbe a suliba, hogy hittem Istenben, még ha nem is olyan elvakultan. Szerintem elég szomorú, hogy egy pap ezt megteheti, de sajnos ez a szomorú igazság. Mert igen, sajnos megbuktam félévkor hittanból, s ez ráadásul az átlagomat is lehúzza.

2015. febr. 23. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!