Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanulóság? (sok kérdés)

Magántanulóság? (sok kérdés)

Figyelt kérdés

1.Belinkelné valaki azt a törvény paragrafust ami szerint bárki lehet magántanuló és nem kell hozzá különös indok.

2. Mennyi idő alatt lehetek magántanuló?

3. Mit írjak kérvénybe az igazgatónak?

4. Hogy adjam oda az igazgatónak? Vigyem be kézben vagy adjam fel postán?

5. Milyen lapra írjuk? Van külön nyomtatvány erre vagy bármilyen lapra ráírhatjuk az adott szöveget?

6. Valaki fog kijönni hozzánk megnézni hogy adottak e a körülmények a magántanulósághoz?


Adatok rólam ha kell valami: 18 éves fiú. (még tanköteles mert a régi rendszerben kezdtem) 11. osztályos,szakközép iskola.

Köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 17. 14:20
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Ha már betöltötted a 18-at, akkor te kéred, ha nem, akkor valamelyik szülőd. Nincs formanyomtatvány, sima kérvény, amiben kéred az igazgatót, hogy engedélyezze számodra, hogy a Köznevelési Törvény alapján a tankötelezettségednek a továbbiakban magántanulóként tehess eleget.

"Köznevelési törvény 45. § (5) – A tankötelezettség iskolába járással, vagy ha az a tanuló fejlődése, tanulmányainak eredményes folytatása és befejezése szempontjából nem hátrányos, a szülő kérelmére magántanulóként teljesíthető."


Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha eddig haladtál rendesen a tanulmányaiddal, akkor nincs akadálya, hogy magántanuló legyél. Ha eddig bukdácsoltál, akkor előfordulhat, hogy az igazgató úgy gondolja, hogy nincs remény arra, hogy a tanulmányaidat magántanulóként befejezd, akkor ezt jelzi a területi kormányhivatal oktatási osztályán.

Odaadhatod személyesen is.

Nem fog kimenni hozzátok senki.

Elméletileg már másnaptól is magántanuló lehetsz, de ezt az igazgatóval mindenképpen tisztázd le.


[link]


Itt egy minta.

2015. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld. Ha kézzel írom az egészet az nem baj ugye?
2015. febr. 17. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 17 előtt lettem az, nálam úgy ment, hogy idegrendszeri problémák miatt több hétre kórházba kerültem az ország másik felébe, és ott javasolták ezt, majd el kellett menni valami szakértői bizottsághoz, és ők írtak erről levelet a gimi igazgatójának. Ők pedig elfogadták, mivel orvos kérvényezte a dolgot. De sok más módja is van.

Kimenni senki sem fog, a sulit nem érdekli, hogyan tanulsz, ugyanúgy kell magántanulóként is, mintha rendesen bejárnál, nem kell semmilyen adott körülmény, csak annyi, hogy neked nem lesz kötelező bejárni órára, és otthon kell egyedül vagy magántanárral megtanulni, majd elmenni osztályozóra.

2015. febr. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Természetesen lehet kézzel is írni.

Kedves másik válaszoló! A te eseted az volt, amikor valaki egészségügyi okokból lesz magántanuló. Az egy egész más eljárás, mások az iskola kötelezettségei is.

2015. febr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És munkára hivatkozhatok?
2015. febr. 18. 15:25
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Hivatkozhatsz, de nem kötelező indoklást írni bele. Egyszerűbb lenne szerintem - bár nem tudom, milyen az igazgatód -, ha írnál egy sima kérvényt különösebb indoklás nélkül, aztán az igazgatónak szóban elmondanád, hogy miért szeretnéd.
2015. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. febr. 18. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!