Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg megszigorították a...

Tényleg megszigorították a magántanulóság törvényeit?

Figyelt kérdés

Sokat vagyok beteg, ezért szeretnék magántanuló lenni, de azt mondta a suliban az egyik tanár, hogy megszigorították a törvényeket, és csak határozattal lehet magántanuló valaki. Én utánanéztem ennek, és mindenhol azt írják, hogy bárki lehet magántanuló, pusztán a szülőnek kérvényeznie kell az igazgatónál. Most akkor mi a helyzet?:)

Előre is köszi!

16L



2014. szept. 28. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy határozattal, az igazgató határozatával. Semmiféle szigorítás nincs.
2014. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

És mit mondjak az igazgatónak hogy észrevegye? Mert ezek szerint nemenyhén tévúton jár. :(

2014. szept. 28. 20:03
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Milyen betegségek?


Ugyanis ha "csak" időszakos, akkor jobban járnál ha félévet- évet halasztanál, hiszen a magántanulói státusz, az sok pénzbe kerül. Az iskola bizonyos esetben kötelezve van a külön órák tartására is számodra, de ez jelenleg heti 10 órában van megszabva, ami még az alapvető tárgyakra sem elegendő.


Ezt olvasd el a megjegyzésekkel együtt:

[link]

2014. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem időszakos betegség, évek óta szenvedek vele.
2014. szept. 28. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem mondani kell, hanem írni, és nem neked, hanem a szülőnek. Tisztelt Igazgató Úr!

Kérem, hogy járuljon hozzá, hogy lányom X. Y. tanulmányi kötelezettségének magántanulói státuszban tegyen eleget, ugyanis tartós betegsége miatt évente számos alkalommal akadályozva van a rendszeres bejárásban.

Köszönettel: XXY

Nem kell az iskolától kijárós tanárokat kérni, ez gimnáziumban nem szokott előfordulni. Egyébként a Köznevelési törvényben a tanulmányi kötelezettségek teljesítése című fejezetben van erről szó.

2014. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy kerül sok pénzbe, sőt semennyibe nem kerül... Én 1 éve magántanuló vagyok, már csak ez az évem van hátra. Nem kellett semmi különösebb indok, nekem anya írt egy kérvényt tavaly is meg ebben az évben is, hogy otthon jobban tudok koncentrálni és elsajátítani az anyagot, aztán küldtek egy határozatot hogy magántanuló vagyok és kész.Semmiféle magántanár nem kell, januárban és júniusban vizsgán teljesíteni kell, az senkit sem érdekel hogy te tanárral tanultál vagy nélküle. Nekem sosem volt magántanárom.

18/L

2014. szept. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

"Semmiféle magántanár nem kell, januárban és júniusban vizsgán teljesíteni kell, az senkit sem érdekel hogy te tanárral tanultál vagy nélküle. Nekem sosem volt magántanárom. "


Azért azt megnézném, ha mondjuk emelt szintű érettségit akarsz tenni valamilyen természettudományi tárgyból, akkor azt hogyan tudnád teljesíteni egyedül.

Mondjuk azért egy középszintű is elegendő problémát jelenthet, pláne mondjuk a matek valószínűségszámításánál, vagy ha bölcsésztárgyból mondanám, akkor mondjuk angolból stb stb szóval elfér az a magántanár, és sok embernek szüksége lenne rá.

Ha én ennyi idősen ilyen szituba keverednék, akkor nekem szükségem lenne magántanárra. Angolból biztosan, de matekból is 100%, sőt miután nekem emelt kémia biosz kellett, ezért nekem kémiára is szükségem lenne rá.

2014. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
En egy szoval sem emlitettem, hogy senkinek nincs szuksege magantanarra ilyen szituban, csak a felettem levo egyik kommentre (miszerint muszaj magantanart fogadni) reagaltam,mivel semmilyen torveny nem irja elo hogy egy magantanulonak muszaj magantanarral tanulnia. De azert kosz a lepontozast.
2014. szept. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" semmilyen torveny nem irja elo hogy egy magantanulonak muszaj magantanarral tanulnia. "


Mert az a hsz ezt írta, ugye? Szöveg értelmezés, gondolom ez nem volt tananyag. (:

2014. szept. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
És minek írod le az én hozzászólásomra reagálva, hogy neked meg sok embernek szüksége lenne rá? Ez teljesen egyénfüggő, egyértelmű, hogy van akinek szüksége van rá, meg van aki egyedül is tud tanulni. De nem kötelező a magántanár fogadása, akár szükséged lenne rá akár nem.
2014. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!