Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakmunkás érettségivel...

A szakmunkás érettségivel elmehetek Informatikus könyvtáros képzésre a Nyugat-Magyarországi Egyetemre?

Figyelt kérdés
A szakmám Számítógépszerelő és karbantartó.

2015. febr. 18. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen az a szakmunkás érettségi?
2015. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%

Mi az a szakmunkás érettségi? Van szakmunkás vizsga és van érettségi, nem?

Érettségivel elmehetsz egyetemre, szakmunkás végzettséggel nem.

Vagy van szakmád is és érettségid is?

2015. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Érettségit a gimnázium és a szakközépiskola ad. Szakmunkás érettségi nem létezik, tehát a válasz a kérdésedre, hogy nem, nem létező érettségivel nem mehetsz egyetemre.
2015. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Idén az én évfolyamom már a jövő évi rendszer szerint vizsgázik,hogy szakközép iskoláskánt végzünk,és akkor elvileg szakmunkás érettségit kapunk 2 év múlva,mert én 2+2 éves képzésen vagyok,és a 2 év alapozást is beleszámolják.
2015. febr. 18. 17:36
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Tehát szakérettségit vagy mi a szöszt? Azzal mehetsz egyetemre, persze. Még jobb is, mint a "hagyományos" érettségi.
2015. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mert én olyat hallottam,hogy elvileg azzal csak a szakmához kapcsolódó szakmát lehetne vele elvégezni.
2015. febr. 18. 17:56
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez hülyeség, bár nem vagyok ebben jártas. Régen is voltak ilyen érettségik, és akkor sem csak abban az irányban lehetett tovább tanulni.
2015. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen állat nincs. Magyarországon egyféle érettségi létezik, amit gimnázium vagy szakközépiskola elvégzése után lehet letenni, és mindenféle egyetemre egyformán jogosít.

Ötven évvel ezelőtt volt szakérettségi meg csak valahova jogosító érettségi, ma nincs.

Ha lesz megint egyszer, azt is hosszabb idő bevezetni.

2015. febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mert jövő tanévtől teljesen át akarják alakítani a középiskolai oktatást,pl: szak iskolákból szakközepet akarnak csinálni.

Ha jól olvastam.

2015. febr. 18. 18:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Attól még nem változik meg, hogy melyik iskola ad érettségit, csak a nevük.

Kicsit zavarosan írtad le, hogy mikor végzed el az iskolát, de a már megkezdett képzésekre biztosan nem vonatkozik semmi új.

2015. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!