Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előre szakmunkások. Szerintete...

Kovács zoltánnn kérdése:

Előre szakmunkások. Szerintetek mikor veszik át az uralmat a szakmunkások a túlképzett diplomások felett?

Figyelt kérdés
Bírom amikor jönnek a diplomájukkal közben meg harmad annyit keresnek mint én co2 hegesztőként. Jó mondjuk az orvosok meg ilyen kémikusok munkáját elismerem, erre fel ők alig keresnek valamit. Bezzeg meg ilyen hülye kontrollingosok nálunk is a cégnél milliókat raknak félre. Bezzeg a jó öreg szocializmusban Kádár apánk nem engedte volna.

2015. febr. 10. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért csinálod ezt? Miért nem lehet békében egymás mellett élni? Ha nem lennének a hülye kontrollingosok, te sem kapnál fizetést, összeomlana az egész rendszer. Ha nem lennének szakmunkások, akkor is összeomlana a rendszer. Ha ennyire fáj, hogy sokat keresnek, legyél te is kontrollingos és keress te is milliókat. Miért nem tudják az emberek békén hagyni egymást és normális felnőtt emberek módjára felfogni, hogy mindkét csoportra szüksége van a társadalomnak, hogy megmaradjon? Ha meg kevesebbet keresnek a diplomájukkal, akkor mi van? Miért érdekel ez téged? Hagy jöjjenek a diplomájukkal. És? Legyél boldog, szeresd a családod és sz*rd már le, hogy a többi ember hogy szeretné élni az életét.
2015. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen, ha te elégedett vagy a saját életeddel, akkor neked miért fáj a "túlképzett diplomások" élete? Miért turkálsz mások pénztárcájában?

Én ehhez az agyonképzett diplomás körhöz tartozom, még is elismerem a szakmunkásokat, egyszerű szakképzett embereket, mert tudom, hogy nélkülük nem haladna előre a világ, sőt... Tisztelem őket, mert ők teszik lehetővé, hogy bemehessek a boltba és megvehessem a terméket, amit szeretnék, bemehetek reggelente a pékségbe friss reggeliért, hazafelé beugorhatok a henteshez húsért és hogy továbbmenjek, az én kezem alatt is dolgozik jó néhány szakmunkás, akiknek a szaktudása nélkül nyilvánvalóan sehol nem lennék.

Ez a dolog oda-vissza működik. Ahogy szakmunkások nélkül megáll a világ, úgy megállna magasabban képzett emberek nélkül is, legyenek azok akár orvosok, tanárok, akár közgazdászok, pénzügyesek, menedzserek, akár mérnökök. Láttál te már építő-, vagy építészmérnököt falazni? És kőművest önállóan hidat építeni?

Te is egy cégnél dolgozol, ami valószínű nem működne, ha nem lenne pénzügyese, menedzsere, hr-ese, mérnöke, vagy bármilyen diplomása, amivel hozzátehetnek a cég sikerességéhez. Neked nem lenne munkád, ha ők nem lennének és nekik sem lenne munkájuk, ha ti, szakmunkás képzettséggel rendelkezők nem lennétek!

Senkinek nem kell átvenni a hatalmat senki felett, ezt kellene felismerni!

2015. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Először is írtam, hogy a pl: orvosok és egyebek munkáját nagyon is elismerem erre fel ők alig kapnak valamit ( most a hála pénzt nem számolom csak a rendeset).Aztán 10-ből 8-szor látni a diplomásokon, hogy ők felsőbb rangúnak képzelik magukat asszem ezt sokan tudnánk igazolni.Tartsatok maradinak de én azt mondom , hogy ha valaki 5 évet tanult az egyetemen bármilyen szak is legyen akkor az keressen majdnem ugyanannyit mint a másik 5 évet tanult ember. Jó persze lehetnek eltérések nyilván de azért az már röhejes, hogy ismerek olyan embert aki egyetemmel nettó 100-at kap nálunk a kontrollinges meg olyan nettó 800-900-at kap. Na lehet szidni a rohadt szocializmust de akkor ilyen eltérések nem voltak. Nem azt mondom , hogy jöjjön vissza a szocializmus de ez mostani rendszer rosszabb mint a szocializmus volt.
2015. febr. 16. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!