Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez igazolással való visszaélés?

Ez igazolással való visszaélés?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön beteg lettem és az orvos mondta, hogy maradjak otthon. Hétfőn mentem kontrolra és azt mondta péntekig maradjak otthon. Ma lejárt az igazolásom. Holnap elmehetek bulizni? Anya azt mondja, hogy nem mehetek sehová amíg meg nem jelenek az iskolában (vagyis hétfőig, ha elmegyek igazolási csalást követek el.

Szerintetek elmenjek?

Vagy ez tényleg visszaélés?

Szerda óta jól vagyok. Már gyógyszert se kell szednem.


2010. febr. 12. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki ennyire aprólékosan betartana mindent, akkor valószínűleg Magyarország vezető hatalom lenne a világon... -.-
2010. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád hülyeségeket beszél.

1. Az orvos max tanácsot ad, nem tilthat ki az iskolából vagy máshonnan.

2. Ha péntekig van igazolás, akkor annak mi köze a szombathoz?

3. Az iskolának mi köze ahhoz, hogy mit csinálsz hétvégén?

2010. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukád egyszerűen nem akarja, hogy elmenj bulizni (csak azt nem értem, miért nem tiltja meg simán, és kész). Nincs olyan, hogy "igazolási csalás".

TB-csalás lenne, ha az orvos kiírna betegállományba, te meg elmennél közben dolgozni is. De az iskola nem ad fizetést azért, hogy oda járj...

2010. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtteknek táppénzes papírt adnak, és ha péntekig marad otthon, akkor nem azt írja rá az orvos, hogy péntekig, hanem hogy keresőképes hétfőn. Vagyis hétvégén még keresőképtelen. Ebben az esetben jó kérdés lenne. A te eseted más, mivel neked igazolásod van péntekig, azaz a papír szerint szombaton már nem vagy beteg. Csalásról nincs szó, más kérdés, hogy anyukád esetleg azt szeretné, hogy még a hétvégén rápihenj, és ne egy bulival kezdd a gyógyulást.
2010. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem is csak nem akarja, hogy menjek.:'( De hátha megenyhül a szíve...:)
2010. febr. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!